חינוך בימי מלחמה: ''ללא חיזוק האבטחה ב'אשל הנשיא', הילדים שלנו לא חוזרים ללימודים''

הורים בכפר החינוך הוותיק ''אשל הנשיא'' פנו להנהלה בדרישה לחזק את סידורי הביטחון במקום
send whatsapp messsage send FB messsage
כפר הנוער אשל הנשיא (צילום: מתןך האתר הרשמי של בית הספר)

הורים לתלמידים בכפר הנוער ‘’אשל הנשיא'' חשים אי נוחות לקראת החזרה ללימודים במתכונת חירום ודורשים לשפר את נושא האבטחה בבית הספר: ‘’אחרי השבת השחורה והמלחמה שחווינו, כולם מבינים שמה שהיה הוא לא מה שיהיה. הבן שלי לומד בפנימיה, כלומר, הוא נשאר לישון שם. מבלי להיכנס לסידורי הביטחון בפנימיה, אני כמו גם הורים נוספים, מבקשים לשפר את נושא הביטחון של התלמידים. זה רק טבעי''. 
 


אני לא מצפה משייטת 13 או מהימ''מ שיהיו בכפר, אך חייבים תוספת מאבטחים…  מיגונית זה סבבה והכל טוב ויפה, המציאות השתנתה ורקטות זה לא האיום המרכזי כיום
 חלק מההורים נחרצים מאוד: ‘’צריך הפעם להצביע ברגליים. לא משנה מה יהיה, לא צריך להחזיר את הילדים ויותר מזה לדרוש החזר כספי'', אומרת אחת האימהות. ’'לדעתי צריך שתהיה הסעה  מסודרת לילדים מבאר שבע, מפחיד שהם יסעו באוטובוס ציבורי'', אומר אחד ההורים. הורה אחר, העסוק בתחום האבטחה, אמר בשיחה סגורה: ‘’אני לא מצפה משייטת 13 או מהימ''מ שיהיו בכפר, אך חייבים תוספת מאבטחים…  מיגונית זה סבבה והכל טוב ויפה, המציאות השתנתה ורקטות זה לא האיום המרכזי כיום, במיוחד לאחר שומר החומות. בסוף אף אחד לא יכול להגיד לכם מה לעשות. אני אישית לא מחזיר את בתי כרגע''.

אשל הנשיא משתייך למנהל החינוך התיישבותי, אליו פנינו לקבלת תגובה וכשתתקבל, נפרסם אותה.