הנשק שהמחבלים השאירו בנגב: משגר טילים, רובים ורימוני יד

שוטרי המחוז הדרומי אוספים בימים אלה את מה שמחבלי חמאס-דאע''ש השאירו בשטח בנגב. חשש כי חלקם ממולכדים
send whatsapp messsage send FB messsage
משגר טילים וקלשניקוב (צילומים: משטרת ישראל)

פעילות מבצעית ממוקדת של שוטרי המחוז הדרומי הובילה לאיתור אמצעי לחימה שכללו משגר טילים נגד מסוקים, מטען חבלה מאולתר, קלצ'ניקוב ותחמושת שנלקחו מאזורי הלחימה בדרום.

מאז החלה המלחמה, וגם בימים אלה, שוטרי המחוז הדרומי, לוחמי מג"ב, מערך החבלה ומתנדבים ממשיכים לפעול בגזרה הדרומית על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של אזרחי המדינה. בתוך כך נמשכים המאמצים לאיתור אמצעי לחימה ופרטי חבלה שנותרו בשטח בזירות הלחימה נגד מחבלי החמאס, ונלקחו משם על ידי אזרחים.

במסגרת פעילות מודיעין ממוקדת של שוטרי תחנת אופקים של מרחב הנגב אותרו באזור שטחי מועצה אזורית אשכול אמצעי לחימה מסוג משגר טילים נגד מטוסים, נשק מסוג קלצ'ניקוב, מחסניות ותחמושת. בחיפוש שביצעו שוטרי בילוש תחנת אופקים בעיר לוד אותר מטען חבלה מאולתר בתוך בקבוק שתייה ובתוכו הוסלק מנגנון הפעלה של רימון רסס שחובר ללבנת חבלה.

כלל אמצעי הלחימה נבדקו ונוטרלו על ידי חבלני משטרת ישראל ובסיום הטיפול הועברו להמשך טיפול ביחידה החוקרת. משטרת ישראל מבקשת מהציבור לדווח ללא דיחוי למוקד 100 של המשטרה על כל מקרה של מציאת אמצעי לחימה שהושארו באזורי הלחימה. בשל סכנת חיים אסור להתקרב לפריטי אמל"ח אלה ויש להתרחק מהמקום.

משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים הנדרשים על מנת לאתר כל גורם שלקח אמל"ח שהושאר בשטח אזורי הלחימה תוך מיצוי מלוא חומרת הדין עמו.