חברי הקיבוץ שפונו מהתופת הסכימו לעבור זמנית לבאר שבע

קיבוץ נירים הינו אחת מנקודות היישוב שנפגעו במתקפת הטרור על הנגב. אחרי שבחנו מספר אפשרויות, החליטו לעבור זמנית לבאר שבע, בה יוכלו לשמור על אופיים כקהילה
send whatsapp messsage send FB messsage
קיבוץ נירים (צילום: DANNY W / CC BY SA 3.0)

חברי קיבוץ נירים ייקלטו זמנית בבאר שבע. הקיבוץ הינו אחת מנקודות היישוב בעוטף עזה שנפגעו במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר. 5 מחברי הקיבוץ נרצחו, ישנם 5 חטופים בעזה ורבים נפצעו. בעקבות הלחימה, הוחלט לפנות את הקיבוץ. כיום ההערכה היא כי תחלוף לפחוטת שנה וחצי עד שחלק מבני הקיבוצים בעוטף יוכלו לחזור לבתיהם. חברי הקיבוץ הסכימו לעבור לבאר שבע באופן זמני וייבחנו בעבורם מספר חלופות מגורים. 

 

מפגש הזום עם ראש עיריית באר שבע (צילום מסך)בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר הוקמה בעיריית באר שבע מינהלת עירונית שתפקידה לסייע במאמץ הלאומי ליישובי העוטף שחוו את התופת בבמתקפת הטרור על הנגב ונאלצו להתפנות מבתיהם. לאחר מפגשים עם נציגים ממספר ישובים, בהם קיבלו את המידע על אפשרויות הקליטה בעיר באר שבע, תוך שמירה על צביונם כקהילה, החליטו חברי קיבוץ נירים לעבור לעיר באר שבע לתקופת הביניים. 

‘’העיר באר שבע ותושביה מקבלים את תושבי נירים באהבה ונעשה הכל שתרגישו יחד איתנו בבית. בנוסף, נעדכן כי בחודש האחרון הגיעו לעיר למעלה מאלף תושבים מהנגב המערבי וגם אותם אנו מקבלים בלב חם ואוהב ועושים כל שביכולנו כדי לתת מענים בתקופה מאתגרת זו לעם ישראל'', נמסר מעיריית באר שבע.