החופה המרגשת של הזוג מסמי שמעון

בר פרטוש סטודנט מ-SCE אמור היה להינשא לבחירת ליבו בימים שאחרי פרוץ המלחמה אך חתונתם בוטלה. למרות שהוא גויס בצו 8, בר וכלתו נועה החליטו לא לוותר וקיימו טקס חופה מרגש בבית הכנסת במושב בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
החופה המרגשת (צילום: באדיבות המשפחה)

בני הזוג בר פרטוש ונועה חגג אמורים היו להינשא בשבוע שאחרי תחילת מלחמת "חרבות ברזל" אך כמובן חתונתם בוטלה. בר, סטודנט לתואר ראשון במדעי המחשב ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון קמפוס באר שבע, היה בכלל במסיבת רווקים בחו"ל אך ברגע שחזר ארצה גויס מיד בצו 8 לשירות מילואים כמפקד בשריון.

למרות שבני הזוג ביטלו את האירוע המקורי, בהתייעצות עם הרב החליטו לקיים חופה מהירה בבית הכנסת במושב מסלול שבנגב, מקום מגוריו של בר. החתן הצליח לצאת לאפטר והטקס התקיים יום אחרי התאריך המקורי. את קורות החופה אחזו חיילים ושוטרים חמושים, והטילים ששוגרו לעבר ישראל והיירוטים בשמיים השלימו מופע פירוטכני בזמן הטקס. כל זה לא מנע את השלמתו ומיסוד היחסים כדת משה וישראל. בר שיתף: "כל המושב התגייס וזה היה אירוע מאוד מרגש עבורנו, אני שמח שהצלחנו בכל זאת להתחתן בתאריך העברי המתוכנן".

הסטודנט בר פרטוש ואשתו נועה חג'ג' (צילום: באדיבות המשפחה)

"תוך שעות ספורות אנשים טובים ומדהימים מהמושב עזרו לנו להרים חתונה מצומצמת מאפס", שיתפה אמא של הכלה, ליאת חג'ג,' עובדת מינהל הסטודנטים ב-SCE קמפוס באר שבע, "אם זה איפור ושיער, תופרת שדאגה להינומה, הזמר יונתן קלימי שהגיע לשיר בהתנדבות את שיר החופה... זו ההזדמנות להודות לכולם".

אורח חשוב שנבצר ממנו להיות נוכח באירוע, הוא גיא, בנה של ליאת והאח האהוב של נועה שמשרת כחייל סדיר. הוא לא שוחרר לאירוע והסתפק בצפייה מרחוק באמצעות הטלפון הנייד. למסיבה הגדולה שהזוג מתכנן לקיים בעוד מספר חודשים אחרי המלחמה, אף אחד כבר לא ימנע ממנו להגיע.

 

הסטודנט בר פרטוש (באדיבות המשפחה)

ליאת סיפרה: "ידענו שהמצב לא פשוט בחוץ אבל היו איתנו הרבה שוטרים וחיילים שהגיעו לשמח ולשמור עלינו והרגשנו מוגנים, זה היה אירוע מאוד מיוחד. היו המון רגשות מעורבים אבל אני שמחה שהם התחתנו ושימחנו אותם. אחיה של נועה לא זכה להיות בטקס וגם שני האחים שלי שרצו מאוד לחגוג איתנו, אני רוצה להתנצל בפניהם ומבטיחה שנחגוג יחד בחתונה הגדולה ברגע שתיגמר המלחמה".