ראש עיריית באר שבע בעדכון חשוב לתושבי העיר

רוביק דנילוביץ' פרסם הערב שורת עדכונים חשובים לתושבי באר שבע, לגבי המשך ההתנהלות במהלך השבוע
send whatsapp messsage send FB messsage
דנילוביץ' עם מפקד פיקוד העורף, האלוף רפי מילוא - צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

ראש עיריית באר שבע מפרסם הערב, מוצאי שבת, שורת עדכונים והנחיות בחירום. ‘’סיימנו כעת הערכת מצב עם מפקד פיקוד העורף, האלוף רפי מילוא, לאחר הפגיעה בבית מירי טילים סמוך לשעה 15:00:
>> אין נפגעים, אולם מהפגיעה נגרם נזק לבית פרטי שהיה ריק מאדם ונזק משני בסביבת הבית'', אמר.

‘’עיריית באר שבע, משטרת ישראל, כיבוי והצלה ופיקוד העורף הגיעו לזירה מיד לאחר הדיווח על הפגיעה. אגפי העירייה (הנדסה, נקיון וביטחון) פועלים להשבת הסדר, הניקיון וטיפול במפגעים.
הציבור מתבקש שלא להגיע לאזור הנפילה! יש להתרחק משברי יירוט ורסיסים, לדווח למוקד 100 של המשטרה ולא לגעת בהם. בהישמע אזעקה יש להגיע למרחב המוגן ולהישאר בו 10 דקות מלאות''.
חשוב: חשש לירי טילים נמשך כל הזמן! הציבור מתבקש להמשיך ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף, ולשהות בסמוך למרחב מוגנים/מקלטים.

>> בנוגע למערכת החינוך: נכון לעת הזו, לא חל שינוי בהחלטה, והלימודים לא יחודשו במוסדות החינוך (פרט למוסדות החינוך המיוחד הכוללניים).
במקביל, נמשיך בגיבוש התוכנית להחזרת מערכת החינוך לכשיוחלט, באופן הדרגתי, דיפרנציאלי וגמיש המותאם לגיל ולשכבה, למיגון הקיים ולצורכי התלמידים והצוותים החינוכיים, יחד עם הנהגת ההורים, צוותי ההוראה, משרד החינוך, פיקוד העורף ומשטרת ישראל. הכל, כמובן, בהתאם להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף ולהערכות המצב של גורמי הביטחון.

>> בדיון עם אלוף פיקוד העורף הצגנו את התנהלות העיר בחירום, ונתנו דגש על התמודדות המגזר העסקי נוכח המלחמה והפגיעה המשמעותית בפעילות העסקית. הדגשנו את החשיבות ליצור וודאות פיצוי ושיפוי. מתווה תואם לצרכי העסקים. זה חלק מהחוסן של העורף. נמשיך לפעול השבוע מול משרד האוצר ומשרדי הממשלה האחרים בנושא.

המשיכו להישמע להנחיות פיקוד העורף, הנחיות מצילות חיים. נמשיך ונעדכן בכל התפתחות''.