סוף עצוב: ניר פורטי ז''ל מעומר, מנרצחי המסיבה ברעים, יובא למנוחות מחר, רביעי

אחרי שימים רבים רבים הוגדר כאחד הנעדרים מהמסיבה ברעים, אתמול זוהתה גופתו של ניר פורטי, בן 30, מעומר. משפחתו חיפשה אותו ימים רבים, עד שאתמול הגיעה הבשורה המרה
send whatsapp messsage send FB messsage
סוף עצוב: ניר פורטי ז''ל מעומר, מנרצחי המסיבה ברעים, יובא למנוחות מחר, רביעי ניר פורטי ז''ל (צילום: אלבום משפחתי)

סוף עצוב לחיפושים אחר ניר פורטי, תושב עומר, מנעדרי המסיבה ברעים. משפחתו חיפשה אחריו אחרי שהקשר איתו נותק מעט אחרי השעה 10:00 בבוקר ה-7 באוקטובר. "ניר אתם בסדר?", שאלה אחותו. "כן סיס", הוא ענה לה בהודעת טקסט אחרונה.

ניר התגורר בתקופה האחרונה בתל אביב ונסע עם חברים למסיבה סמוך לרעים. כאשר אחותו שמעה על התחממות הגזרה, מיהרה ליצור איתו קשר. אחותו תמר שלחה הודעה נוספת, שנקלטה, אך זמן קצר לאחר מכן, הטלפון כבר לא היה זמין. האיכון האחרון של הטלפון היה מאיזור המסיבה בדרום, לאחר מכן נותק הקשר.

ניר פורטי ז''ל, בן 30, גדל בעומר. יש לו שלוש אחיות: אפרת, מיכל ותמר. הוריו הם טובה ועלי. כמו מאות צעירים אחרים, הוא נסע למסיבת ‘’נובה', עם בת זוגו, שי רגב, שהוגדרה גם היא נעדרת ועם עוד שלושה חברים.  רגב, בת 25, עיתונאית "מעריב" ועורכת אתר TMI מבית "מעריב", הוגדרה במשך שבעה ימים נעדרת, אך גופתה זוהתה שבוע אחרי מתקפת הטרור.

בבוקר שבת, אחרי שבכל רחבי הנגב הושמעו אזעקות בזו אחר זו,  תמר שלחה לניר הודעת וואסטאפ. הוא השיב ואף המשיך לקבל הודעות עד לשעה 10:00 בבוקר לערך. לאחר מכן, ההודעות כבר לא נקלטו. המשפחה וחבריו של ניר פנו לארגון "אחים לנשק", אחרי שלא קיבלו מענה משום גורם רשמי. ‘’אחים לנשק''  החלו בסריקות של הגופות באירוע, איתרו גם את התיקים של ניר וחברתו שי, בתוכם  היו הבגדים שלהם ותעודות זהות,  אך לא היו הטלפונים. המשפחות קיבלו את התיקים לידם מ"אחים לנשק".

מועצת עומר פרסמה הבוקר הודעה: ‘’המועצה המקומית עומר משתתפת בצערה הכבד של משפחת פורטי על הרצחו של ניר פורטי ז"ל, בידי בני עוולה. אנו מחזקים את המשפחה ונלווה אותה בכל שיידרש. יהי זכרו ברוך''. 

הלוויה של ניר פורטי ז"ל, תתקיים ביום רביעי י' בחשוון התשפ"ד 25 באוקטובר 2023, בשעה 11:00 בבית העלמין בעומר.  הלוויה נערכת תוך כדי הלחימה לכן כמות המשתתפים מוגבלת בהתאם להוראות פיקוד העורף למשפחה והמעגל הקרוב בלבד.

יהי זכרו ברוך!