מקומם: לא כל המפונים מהקרבות בנגב יקבלו פיצוי

הממשלה לא תפצה, בינתיים, את כלל מפוני הקרבות, אלא רק מי שמתגוררים עד 7 ק''מ. אופקים ונתיבות, שהותקפו על ידי מחבלים, בינתיים מחוץ להסדר
send whatsapp messsage send FB messsage
פגיעה בבית בשדרות (צילום: עיריית שדרות)

מקומם מאוד: לא כל נפגעי הקרבות יקבלו פיצוי, אלא, בינתיים, מי שמתגוררים עד 7 ק''מ מהגבול. כך יוצא, שתושבי אופקים ונתיבות, שפגו התקפות מחבלים וירי טילים, אינם נכללים לעת עתה בהסדר.

המענק, שנועד לסייע למפונים בהתארגנות ראשונית בשל מהירות הפינוי, אינו גבוה, במיוחד עבור מי שנותרו חסרי כל:  בהתאם להחלטת הממשלה גובה המענק יעמוד על 1,000 ₪ לאדם ועד 5,000 ₪ למשפחה וסה"כ המענקים נאמדים ב-80 מיליון ₪.
 
על פי ההחלטה, למענק זכאים תושבי העוטף המתגוררים מ-0 עד 7 ק"מ מהרצועה בלבד, שפונו או התפנו מבתיהם החל מ- 7.10.2023. תהליך הגשת הבקשה הוא פשוט ונמשך דקות ספורות, אחד מבני הזוג ימלא טופס בקשה מקוון עבור התא המשפחתי. ילדים מעל גיל 18, גם אם מתגוררים עם ההורים, יגישו בקשה נפרדת למענק. הבקשות למענק יוגשו באתר רשות המסים ויטופלו תוך 3 ימי עסקים מהגשתן, ולאחר שהרשות תאמת את חשבון הבנק של מגישי הבקשה.

ממשרד האוצר פרסם תגובה: "בהמשך להודעת שר האוצר על תשלום מענק לתושבים שפונו או התפנו מבתיהם, ולאחר דיון משותף בהנהלת משרד האוצר, מובהר כי הגשת הבקשה למענק תתאפשר כבר מיום ראשון, בהתאם לפרטים שיפורסמו בדף אינטרנט ייעודי שיפתח באתר רשות המסים. הבקשה למענק תוגש באתר רשות המסים שלאחר בחינה תעביר את הסכום הנדרש לחשבון הזכאי. היישובים הזכאים למענק יהיו היישובים המרוחקים עד 7 קילומטרים מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה, כפי שיפורטו בהודעת רשות המסים שתפורסם".