המארחים הגרמנים בכו כאשר המשלחת מתיכון רגר תיארה את זוועות המלחמה בנגב

התלמידים מבאר שבע נחתו בסוף השבוע בברלין, מעט לפני מתקפת הטרור ושם נודע להם על המלחמה בארץ. הם התראיינו לכלי התקשורת הגרמנים והצליחו לתווך לעיתונאים את הזוועה בארץ
send whatsapp messsage send FB messsage
התלמידים מבאר שבע והמארחים הגרמנים, במחנה ההשמדה זקהואזן (צילום: באדיבות תיכון רגר), הראיון ברדיו (Deutschlandfunk)

תלמידים מתיכון רגר, שנסעו בסוף השבוע האחרון  במסגרת משלחת חילופי נוער לברלין שבגרמניה, נקלעו בה למלחמה בארץ וייצגו במילים שלהם, את האירוע הנורא שקרה בישראל, בראיונות לכלי תקשורת מקומיים. מדובר בביקור לא קל עבור התלמידים, במסגרתו ביקרו בין היתר במחנה ההשדה זקהאוזן. בשבת בבוקר, הילדים במשלחת התחילו לקבל הודעות מהארץ על האירועים הנוראים שהתרחשו בעוטף עזה ובטלפונים גם קיבלו את התרעות הצבע אדום. 
 


זה היה מרגש מאוד. אנשים שהאזינו היו בדמעות, בהם המארחים שלנו. הילדים שלנו יודעים לדבר בצורה הכי כנה ולדבר ישר מהלב.  התלמידה שהתראיינה לרדיו ‘’דויטשלנד-פונק''
 

‘’התחושות שלנו מעורבות, אנחנו כאן בחילופי משלחות. עוטפים אותנו  בצורה בלתי רגילה,  מצד שני חששות ודאגות למה שקורה בארץ. החדשות נוראיות. יש לנו נרצחים מצוות בית הספר, ויש לנו ילדים בצבא'', מספרת, בשיחה מברלין, מנהלת תיכון רגר, ענץ בייביץ.

 

המשלחת מתיכון רגר (צילום: באדיבות התיכון)

‘’אנחנו מסבירים לגרמנים את הזוועות שנעשו בארץ, מתארים להם דרך סיפורים אישיים, מראים להם תמונות. אנחנו פה בחילופי משלחות עם בית ספר גרמני פרטי. יש פה הורים מממובילי דעת הקהל הגרמנית, נפגשנו עם הורים שעובדים באו''ם'', מספרת ענת. לדבריה, אחרי שהתברר גודל הזוועה בישראל, בגרמניה הוחלט להפסיק את המימון לארגונים פלסטינים.

אחת התלמידות התראיינה לרדיו הברלינאי וסיפרה בצורה ישירה מאוד, על הטבח שהתרחש בישראל. ‘’זה היה מרגש מאוד. אנשים שהאזינו היו בדמעות, בהם המארחים שלנו. הילדים שלנו יודעים לדבר בצורה הכי כנה ולדבר ישר מהלב.  התלמידה שהתראיינה לרדיו ‘’דויטשלנד-פונק'', אמרה למראיין סבסטיאן אנגלברכט ‘’אנחנו עם חזק'', אחרי שסיפרה את הזוועות שהתרחשו בישראל. המראיין והמארחים היו מזועזעים ממה שהתרחש בישראל.  הכתב סיפר כי בארץ התרחש מסע רצח של מחבלי החמאס, והביא תיאורים קשים וזה עוד לפני שכתבים זרים בישראל הורשו לבקר בזירות הקשות בנגב. 

התלמידה עדן סהר התראיינה לעיתון גרמני, סיפרה על האירועים הנוראיים בישראל.  התלמידים, שמאוד נהנו מהביקור בגרמניה ומהמפגש עם בני גילם, ביקשו לחזור לישראל.