מפחיד בשכונה י''א: ''בתי לא יכולה לצאת מהבית בגלל חבורת ילדים מטרידנים''

מחירה של חופשת החג בבאר שבע: תלונה הוגשה במשטרת באר שבע, בעקבות מקרה של נערה שהוטרדה על ידי חבורת ילדים משוטטים: ''לא ייתכן שנערות לא יוכלו להסתובב בביטחון בשכונה, המצב מקומם''
send whatsapp messsage send FB messsage
שכונה י''א, סביבת הרחובות בה התרחש האירוע (צילום: גוגל מפות)

חבורת ילדים בגילאי 10-14 מטילה אימה על צעירות בשכונה י''א בבאר שבע. תלונה בנושא הוגשה במשטרה. ‘’הם ניגשו לבת שלי, בת 16, התחילו להטריד, נתנו לה מכה בישבן, קיללו, בעטו. היא חזרה הביתה בוכה, סירבה לצאת. החלטתי שאני לא עוברת על זה לסדר היום והגשנו תלונה במשטרה. לא ייתכן שגם בשכונה י''א נערה לא יכולה לצאת מהבית בביטחון'', אומרת א', אימה של הנערה, בשיחה עם חדשות באר שבע והנגב.  ביום חמישי האחרון אם הנערה הגישה תלונה במשטרת באר שבע בגין הטרדה מינית ותקיפה. 
 


אסור לעבור על זה לסדר היום, אנחנו לא צריכים לסגור את הבנות שלנו בבית בגלל שיש ילדים אלימים
 
בעיית בני הנוער המשוטטטים בחוסר מעש מוכרת לתושבי השכונה ולתושבי שכונה ה' השכנה, בה תוגברו הסיורים ואפילו נרשמו דוחות להורי הילדים המשוטטים. לא מדובר בילדים בחופשה המבלים בבקרים בפארק, אלא בחבורות, המסתובבות בשכונות, גורמות נזקים לרכוש, מטרידות, במקרים מסויימים משתמשים בסמים (גז קצפות לדוגמא). ‘’אסור לעבור על זה לסדר היום, אנחנו לא צריכים לסגור את הבנות שלנו בבית בגלל שיש ילדים אלימים. צריך להגיע לאותם ילדים, לגשת להוריהם ולנקווט ביד קשה'', אומרת האם.

‘’כאן בשכונה סבלנו מהמכה הזו'', אומרת תושבת שכונה ה' השכנה, ששמעה על המקרה. ‘’דרשנו שיתקינו מצלמות ביטחון בגן המשחקים ושהסיור העירוני יפגין פה יותר נוחכות וזה עזר. לא שהם ויתרו על ההטרדות לגנרי, אבל כשמגיעה ניידת, הם בורחים ולא חוזרים, אחרי שהמשטרה הגיעה להורים. אין לנו בעיה עם ילדים משחקים בחופש, יש לנו בעיה עם נזקים, עם רעש באמצע הלילה ועם הטרדות. ברגע שמוותרים, מתחילות הבעיות. לילדים האלה יש הורים, שנכראה מבינים רק קנסות''.