בושה בכלא רמון: חיילות קיימו קשר אינטימי עם מחבל

סערה בשב''ס: חיילות המשרתות בכלא רמון קיימו קשר אינטימי עם מחבל מהפת''ח המרצה מאסר עולם. על פרטי הפרשה הוטל איסור פרסום, שירות חיילות בשב''ס יוספק
send whatsapp messsage send FB messsage
כלא רמון (צילום: דוברות שב''ס / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סערה בשירות בתי הסוהר: חיילות המשרתות בכלא רמון קיימו קשר אינטימי עם מחבל המרצה עונש מאסר עולם. מידע אודות מערכת היחסים בין החיילות למחבל, איש פת''ח, הגיע אל ענף ביטחון מידע בשב"ס. מדובר בחיילות בשירות חובה המשרתות כסוהרות. בחקירה פנימית של השב"ס עלה חשד  כי המחבל מחזיק בתאו טלפון נייד, באמצעותו הוא נהג להתכתב עם הסוהרות ואף לקבל והחליף עימן תמונות. 

האסיר נחקר והושם בצינוק, על הפרשה ככל הנראה  תביא לסיומו שירות חיילות בשב''ס ואלה יוחלפו בסוהרים מקצועיים. 

שב''ס התייחס היום לפרשה, שעל רוב פרטיה הוטל צו איסור פרסום: ‘’בהמשך לפעילות היזומה שנעשתה בענף ביטחון מידע בשב"ס ומבלי להפר את צו איסור הפרסום שהוצא בנושא, נעדכן כי שב"ס נקט בפעולות הבאות:

בהתאם לסיכום עם משהב"ט והמשרד לבל"מ יופסק שירות החובה בשב"ס ובכך נציין כי שבס עשה פעולות רבות ואינטנסיביות והביא לכך שרק במהלך השנה האחרונה גוייסו  מעל 1000 סוהרי בטחון, פי שתיים ממספר הגיוסים אשתקד, על מנת להחליף את תקני החובה בכל בתי הכלא הבטחוניים.

בהנחיית נציבת בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי הועבר המידע החקירתי ליחידה לחקירת שוטרים וסוהרים  באופן מיידי יחד עם דרישה לחקור את החשדות בכל האמצעים הדרושים. מול האסיר ננקטו פעולות נחושות והוא נשלף הבוקר מתאו, נשפט והועבר לבידוד. בסיום הבידוד יועבר לתנאי ענישה מכבידים . גורמי הרווחה ביחידות הונחו להעניק מעטפת רווחתית ככל ויידרש''.

כלא רמון  ממוקם על הר רמון ושוכן במבואות הצפוניים של היישוב מצפה - רמון (15 ק"מ צפונית לישוב) וצמוד לבית סוהר נפחא. הכלא הוקם בשנת 2006, במטרה לתת מענה לכליאת מחבלים. בבית הסוהר 9 אגפי כליאה לאסירים שפוטים ועצורים ביטחוניים, אגף כליאה לאסירי עבודה ואגף הפרדה ובידוד.