סקר בחירות מוניציפאליות - באר שבע 2023

13 רשימות, 27 כסאות והקול שלכם חשוב מאוד - ענו על השאלות בסקר, הנערך בשיתוף באר שבע ביחד
send whatsapp messsage send FB messsage
סקר חדשות באר שבע בשיתוף קבוצת באר שבע ביחד (ראשי הרשימות)

אחרי שלא הוצגו מתמודדים מול ראש העירייה המכהן, רוביק דנילוביץ', הבחירות המוניציפליות בבאר שבע, לראשונה בתולדותיה, יהיו על הרכב מועצת העיר בלבד – שתרכז את רוב העניין הפוליטי. ברוב הרשימות המתמודדות למועצת העיר בולטים הנציגים הצעירים, האקטיביסטיים וגם כאלה המתמודדים בפעם הראשונה.

הפעם מתמודדות על מקום במועצת העיר לא פחות מ-13 רשימות, בהן איחודי כוחות וגם  - פיצולים ומעברים. בקרב הרשימות החרדיות, ייתכן מרווח סטיה בתוצאה, מכיוון שהציבור אינו מחזיק בסמארטפונים.

 

הרשימות המתמודדות למועצת העיר:

״דרך חדשה״ בראשות רוביק דנילוביץ': לרשימה כיום רוב מוחלט במועצת העיר (17 מנדטים). הוא ירצה לשמר או להגדיל את כוחו במועצה, המונה כיום 27 חברים וקואליציה כמעט מקיר לקיר (האופוזיציה מונה חבר אחד בלבד, משה ינאי מסיעת אור).
דנילוביץ' ערך ריענון שורות ברשימה וצירף אליה צעירים רבים, בהם שלומי נומה, יאיר שושן וזיו ברבי. 

''באר שבע ביתנו'' בראשות ג׳ולי קייט: ג'ולי היא האישה היחידה העומדת בראש רשימה למועצת העיר. במועצה היוצאת לבאר שבע ביתנו חבר מועצה בודד (ויאצ'סלב רוזנברג). בבחירות האלה היא ריכזה סביבה פעילים חברתיים ואנשי שכונות. קייט היא עובדת סוציאלית במקצועה ומי שענייני קהילה ורווחת התושבים קרובים ללבה. היא פונה לא רק ליוצאי חבר העמים, הבייס של מפלגת האם, אלא לתושבים רבים המכירים את עשייתה.

רשימת אור - בראשות משה ינאי: ינאי הוא הוותיק מבין חברי המועצה, ובהתמודדותו הנוכחית רוצה להוכיח שכמות המנדטים שיביא תוביל אותו לשיתוף פעולה פורה גם בחיבור לרוביק ולסיוע מתוך הקואליציה לעשייה הרבה. ינאי מוערך בקרב ציבור בוחריו על עשייתו הציבורית, עזרה בענייני בירוקרטיה מול המוסדות הציבוריים בעיר ופותר בעיות לכל מי שפונה אליו.

ש"ס בראשות הרב אושרי אביכזר:  במועצה היוצאת יש לש''ס שני חברי מועצה (עופר כראדי ואאליעזר חסידיאן). גם פה מפגלת האם ריעננה את השורות והציבה בראש הרשימה  את הרב אושרי אביזכר, הנחשב מקובל על חלקים גדולים בציבור הבאר שבעי – ולא רק על הבייס של ש''ס. רב אושרי אביכזר, הקים לפני 15 שנה את קהילת ״יגל אבי״ לקירוב, את רוב יומו משקיע בפעילות ציבורית ענפה ומוגדר כאחד מרבני הנוער המובילים בדרום.

עוצמה יהודית והציונות הדתית בראשות גדי מזוז ויאיר תורתי: הרב גדי מזוז, כיום סגן ראש עיריית באר שבע והמחזיק בתיק הרווחה, מוכר כמי שמעורב בענייני חינוך, קהילה ורווחה, מקובל מאוד בציבור הבאר שבעי מסייע לכל מי שפונה אליו. החיבור עם עוצמה יהודית עשוי להיות מעניין מבחינה פוליטית: במועצה היוצאת שני מושבים לבית היהודי (מזוז ויוסי דלויה). התקווה היא כי החיבור הפוליטי יגדיל את כוחם במועצה. 

גשר בראשות שמעון טובול: טובול, משמש כסגן ראש העיר ומחזיק תיק איכות הסביבה במועצה היוצאת. במועצה יש לרשימה שני מושבים (טובול ומשה בן זקן). הרשימה תתמודד לא רק על ליבו של הקהל הדתי – חרדי, אלא גם על ליבם של דתיים לאומיים. מאחר וטובול שימש כיו''ר וועדת הביטחון, ייתכגן כי במסע הבחירות שלו ייכנס גם נושא זה אל השיח הפוליטי. 
רשימת קהילה - בראשות צח ברק (בתמיכת יש עתיד): הרשימה, לה מושב בודד במועצה היוצאת, פונה אל הקהל הליברלי, מבקשת לקדם נושאים של איכות סביבה, חברה, קהילה ואת קהילת הלהט''ב בעיר. ברק צירךף לרשימתו דמויות בולטות מהעשייה הקהילתית בעיר. 

64 מנדטים בראשות שמעון בוקר: בצעד דרמטי ומפתיע, בוקר התפצל מהליכוד והחליט לרוץ תחת רשימת ''64 מנדטים'', שתתמודד על לבו של הקהל הלאומי, הליכודי, שמהווה את הרוב המכריע של מצביעי העיר. בוקר הוא כיום סגן ראש עיריית באר שבע ובמועצה היוצאת יש לסיעתו שני מנדטים.

מח''ל בראשות עו"ד אמנון כהן: בפני עורך דין כהן, דמות מוכרת בליכוד, משימה פוליטית לא קלה – הגדלת קולה של הרשימה במועצת העיר באר שבע. סניף הליכוד בבאר שבע סובל מפיצול מזה שנים רבות ואינו מצליח לתרגם את ההצלחה הארצית להצלחה מקומית במספר המנדטים במועצת העיר. 

רשימת קהילה, בראשות צח ברק
הרשימה מתמודדת במשבצת הליברלית בבאר שבע, שהתעוררה במערכת הבחירות הנוכחית. ברק הוא חבר במועצה היוצאת וקיבץ סביבו חברי רשימה המבקשים לקדם ענייני קהילה, חברה, כמו גם את ענייניה של קהילת הלהט''ב. 

רשימת חוזה חדש לבארשבעים – בראשות עידו אטיאס וטימור מיכאלי: מדובר באיחוד של שתי רשימות (הבארשבעים בראשות טימור מיכאלי וחוזה חדש בראשות עידו אטיאס). הרשימה פונה אל הקהל הליברלי בבאר שבע, שאינון רב ואל הצעירים וקהילת הלהט''ב. עידו אטיאס הוא ממובילי המחאה כנגד השינויים במערכת המשפט בבאר שבע, טימור מיכאלי מוכר כמי שהוביל את נושא השקיפות המוניציפלית בעיר.
 

רשימת ‘’עיר האבות'' בראשות לביא גוטקינד: גוטקינד, שיצא לחל''ת מעבודתו בעיריית באר שבע, מבקש לקדם שורה ארוכה של נושאים, בהם ביטחון וקהילה, ברוחו של דוד בן גוריון. זו ההתמודדות הראשונה של הרשימה, אשר נמסכת בעיקר על עבודת שטח.
 

ציר נאמן - בראשות נחום קרליץ:  הרב נחום קרליץ נחוש להתמודד למועצת העיר גם הפעם, למרות שבבחירות הקודמות זכה במספר קולות נמוך מאוד ואז, עתר כנגד תוצאות הבחירות. בית המשפט קנס אותו ב-40,000 ש״ח. קרליץ קיבץ סביבו אנשי שכונות, והוא מקבש לקדם סדר יום יהודי-מסורתי.

רשימת שותפות - רשימה משותפת של ערבים ויהודים בראשות עו״ד שחדה אבן בארי: בפעם הראשונה, מתמודדת רשימה המבקשת לייצג את הציבור הערבי בבאר שבע. ברשימה המשותפת חברים יחדיו יהודים וערבים, בהם אנשי אקדמיה. הרשימה מבקשת לקדם נושאי סביבה וקהילה ושיוויון לכלל תושבי העיר.