50 שנה אחרי - הנכד משרת ביחידה בה שירת סבו במלחמת יום כיפור

סגן נ' מקיבוץ עלומים שבנגב, ע' קצין ההנדסה החטיבתי בחטיבה דרומית שבאוגדת עזה, משרת באותה אוגדה בה שירת סבו לפני 50 שנה
send whatsapp messsage send FB messsage
50 שנה אחרי - הנכד משרת ביחידה בה שירת סבו במלחמת יום כיפור הסבים והנכד (צילום: באדיבות דובר צה''ל)

המורשת המשפחתית:  הסבא שירת באוגדה 143 והיום, 50 שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים נכדו משרת בחטיבה דרומית באוגדת עזה – אוגדה 143. סגן נ' מקיבוץ עלומים, ע' קצין ההנדסה החטיבתי בחטיבה דרומית שבאוגדת עזה (143), התגייס בנובמבר 2020 ללוחמה בחיל ההנדסה קרבית, היה מ"כ בגדוד 603, סמל טירונים בבהל"ץ (בית הספר להנדסה צבאית), יצא לקצונה והגיע לחטיבה דרומית כע' קצין ההנדסה החטיבתי.

 

עזרא בימי שירותו במלחמת יום כיפור (צילום: באדיבות דובר צה''ל)

סבו של סגן נ', עזרא שירת גם הוא באוגדה 143, במלחמת יום הכיפורים. עזרא בן ה-74, תושב נתניה היה חובש בחטיבת שריון בשירותו הסדיר ובצמוד לשחרורו פרצה מלחמת יום הכיפורים. עם פרוץ המלחמה, זומן במיידית למילואים באוגדה 143. במלחמה שימש כחובש קרבי וכחפ"ק מג"ד תחת האוגדה, נלחם בתעלות מצרים וטיפל בכל הפצועים. עזרא זוכר את המלחמה כאירוע מרכזי בחייו ולכבוד 50 שנים לציון המלחמה, שיתף את נכדו בסיפורים.

לסגן נ' ולסבו עזרא יש קשר מיוחד, השניים פותרים יחדיו סודוקו, משחקים משחקי חשיבה, לומדים תורה ועתה גם יושבים ומדברים על סיפורי המלחמה המרגשים והזכרונות של עזרא מהמלחמה. נ' גאה מאוד לשרת באוגדת עזה, שנקראת על שם אוגדת המילואים בה נלחם סבו, אוגדה 143.