נסגרה הגשת הרשימות ביישוב עומר. 3 מתמודדים לראשות המועצה, 5 רשימות מתמודדות למועצה

39 ימים לבחירות בעומר, ואתמול, יום חמישי, 21.9 נסגרה האפשרות להגשת מועמדות לראשות המועצה ולרשימות למועצה
send whatsapp messsage send FB messsage

39 ימים לבחירות בעומר, ואתמול, יום חמישי, 21.9 נסגרה האפשרות להגשת מועמדות לראשות המועצה ולרשימות למועצה. לאחר 33 שנות עשיה בהן כיהן פיני בדש והוביל את היישוב שצמח להוות יישוב מהמובילים והיוקרתיים בארץ וייחודי בדרום, סיים את עשייתו המוניציפלית.

רגע לפני סיום כהונתו, התייחס פיני בדש בפוסט שזכה לתהודה רבה באופן ישיר ונוקב על התנהלותה של סימה כחלון כשבחרה כותרת משנה בראיון בחוברת המצע שלה ושפוזרה לכל בית אב בישוב ובו קראה סימה כחלון "לשחרר את הישוב ממשפחת בדש".

 

רשימתה של סימה כחלון בעת הגשת הרשימות (צילום: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

שלושה מועמדים הגישו את רשימותיהם לראשות ולמועצה ושתי רשימות נוספות הגישו את מועמדותן למועצה מבלי להצהיר על תמיכה באחד מהמועמדים לראשות. האחת היא סיעת "חוזה חדש" בראשות אמירה חכמון וסיעה נוספת ומפתיעה הינה סיעתו של עורך הדין פיני דלויה שרשימתו הוגשה ממש ברגעים האחרונים.

מבחינת הרשימות של הטוענים לתפקיד ראש המועצה הראשונה לצאת כבר בחודש מאי היתה סימה כחלון. סימה במקצועה הינה רואת חשבון ושמשה כגזברית עיריית דימונה. בעשור האחרון היתה גם חברת מועצה בקואליציה עם פיני בדש ולאחר מכן, עברה למתרס הנגדי כשהתמודדה מולו ברשימת ‘’עומר יכולה יותר''. לאחר שהפסידה לפיני בדש היתה במהלך 5 שנות הקדנציה באופוזציה.

מבחינת זהות חברי הרשימה הנמצאים במקומות הריאליים, ניכר כי כחלון ממשיכה עם אותו צוות גרעיני מהקדנציה הקודמת: עורך הדין ניב כהן והקבלן שי חמו. נוספה לרשימה עורכת הדין שרון בניאן.

 

רשימתו של יוסי כהן בעת הגשת המסמכים (צילום באדיבות הרשימה)

איש העסקים והיזם יוסי כהן שגם הוא הציג את מועמדותו לראשות מועצת עומר מנהל קמפיין יצירתי אך טרם חשף את רשימתו באופן פומבי. כזכור, כהן עלה לכותרות בשל ריבוי מקרי פריצה לביתו. מהקמפיין עולה כי הדמויות המובילות בסיעת "קהילה" בראשותו הינן מירב סוברנו, בכירה ברשת "פתאל"  וצחי שפונט, מנהל בטחון במשרדי ממשלה בדרום. אגב, מירב סוברנו היתה חלק מרשימתה של סימה כחלון ויוסי כהן היה בכיר בניהול המטה שלה בבחירות הקודמות אך אלו החליטו הפעם להתמודד באופן עצמאי מולה.

 

רשימתו של ארז בדש (צילום: באדיבות המצולמים)

למערכת הבחירות נכנס אחרון ארז בדש לאחר שהודיע על סיום תפקידו כראש מועצת נאות חובב על מנת להתמודד ולתרום מנסיונו לניהול ועמידה בראש מועצת עומר. על אף כי ניכר שארז בדש בעל הניסיון הרב ביותר בזירה המוניציפלית, שם משפחתו הפך להיות כלי ניגוח מצד יריביו.

ארז הוא אחיינו של ראש המועצה המכהן  אך על פי בכירים שעבדו עם ארז בדש ניכר כי מדובר בהפכים בשיטות הניהול ובעיקר בטמפרמנט המתון לעומת הדוד. בדש האחיין זכה לכינוי "מבריא החברות והארגונים".

מלבד ארז בדש, ברשימתו משובץ במקום השני טל שדה, חבר מועצה דומיננטי ואהוד בישוב בשל פעילותו בישוב בחמש השנים האחרונות. במקום השלישי ממוקמת עורכת הדין דורית שמול, פעילה גם היא שנים רבות בפעילויות החינוכיות בישוב. במקום הרביעי נמצאת תיקי ביבר, דמות אהודה מאוד על בני הגיל השלישי בישוב בשל התנדבותה ארוכת השנים בישוב.

רשימת "חוזה חדש" בראשות אמירה חכמון נבנתה על גרעין של מתנגדי הרפורמה המשפטית שכן אמירה חכמון הינה מובילת המחאה בדרום. ברשימתה ניתן למצוא גם את ד"ר אריק סגל.

באשר לסיעתו של פיני דלויה, עד לרגע זה לא נודע הרכב חברי הרשימה.