מנהל עבודה בעיריית באר שבע נדון ל-20 חודשי מאסר בגין ביצוע מעשה מגונה

20 חודשי מאסר בפועל נגזרו על סימון אוחנה, מנהל עבודות ניקיון מטעם אגף איכות הסביבה בעיריית באר שבע, בגין מעשה מגונה שביצע באישה אותה הכיר במסגרת תפקידו. ''חיי נהרסו'', אמרה האישה בבית המשפט
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: סטייבל דיפיושן

20 חודשי מאסר בפועל נגזרו על סימון אוחנה, מנהל עבודות ניקיון מטעם אגף איכות הסביבה בעיריית באר שבע, בגין ביצוע מעשה מגונה.  על פי כתב האישום, לאוחנה ולמתלוננת בתיק הייתה היכרות מוקדמת,  על רקע עבודתו של הנאשם בשכונה, במהלכה נהגו להתכתב לעתים באמצעות תכנת המסרונים "וואטסאפ". ביום חמישי, ה-31 בינואר 2019,  בשעה 08:00 לערך, החל הנאשם להתכתב עם המתלוננת ובשעה 08:25, הודיע לה, כי הוא מגיע לביתה והוא רוצה "רק חיבוק קטן וזהו".

המתלוננת סירבה והשיבה לנאשם שלא יגיע, כיוון שהיא סובלת מכאבי גב ורוצה להמשיך לנוח, אך הנאשם רשם לה, כי הוא "מגיע לעשות לך שחרור בגב". מספר דקות לאחר מכן, כאשר פתחה המתלוננת את דלת ביתה בכדי להוציא את כלבתה לטיול, נכנס לפתע הנאשם מבעד לדלת, לדירתה של המתלוננת. המתלוננת הופתעה מביקורו של הנאשם, אך סימנה לו שילך למטבח על מנת להכין לעצמו קפה וחזרה לכיוון חדר השינה שלה.
 


המתלוננת מסרה, כי מאז אירוע כתב האישום, ‘’ביתה הפך לתל חרבות וחייה התהפכו מקצה לקצה''. לדבריה, ‘’הנזקים יוותרו על כנם גם לאחר סיום ההליך''. המתלוננת מסרה, כי במעמד עריכת תסקיר נפגעת העבירה, התקשתה להעביר לעובדת הסוציאלית את כל אשר רצתה לומר
 


 

בעת שהמתלוננת הסתובבה לכיוון השידה בחדר השינה שלה, בכדי לקחת משם את מכשיר הטלפון הנייד שלה, הגיח לפתע הנאשם מאחוריה, דחף אותה על המיטה, הוריד במהירות את חולצתה, הוציא את איבר מינו ושפשף אותו עד אשר הגיע לסיפוקו ולאחר מכן, שפך את זרעו על בטנה החשופה של המתלוננת. המתלוננת צעקה בבהלה לעבר הנאשם שיעזוב את המקום והנאשם נמלט מיד מביתה של המתלוננת. בגין עובדות אלו, יוחסה לנאשם עבירה של מעשה מגונה במתלוננת, ללא הסכמתה החופשית, לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.

גרסת הנאשם

במענה לכתב האישום, טען הנאשם, כי אירועי כתב האישום קרו בהסכמה ולדבריו, בינו לבין המתלוננת היו מפגשים נוספים ושיחות נוספות, אשר מעידות על טיב הקשר ביניהם, ואשר מצויות בידי התביעה. ההגנה טענה, כי המתלוננת הגישה תלונה רק לאחר שביקש הנאשם לסיים את מערכת היחסים ביניהם. לאחר שמיעת הראיות, הורשע הנאשם בעובדות ובעבירה שבכתב האישום.

המתלוננת מסרה, כי מאז אירוע כתב האישום, ‘’ביתה הפך לתל חרבות וחייה התהפכו מקצה לקצה''. לדבריה, ‘’הנזקים יוותרו על כנם גם לאחר סיום ההליך''. המתלוננת מסרה, כי במעמד עריכת תסקיר נפגעת העבירה, התקשתה להעביר לעובדת הסוציאלית את כל אשר רצתה לומר. לדברי המתלוננת, הפכה ל"פקעת עצבים" ונאלצה לשנות את אורחות חיה ולעזוב את מקום מגוריה. כאשר היא רואה רכב של עיריית באר שבע, היא נכנסת למצב של "שיתוק". המתלוננת שיתפה, כי היא נתונה בהליך ריפוי ושיקום נפשי.
 
על הנאשם נגזרו  20 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו בתיק זה בלבד, על פי רישומי שב"ס,  12 חדשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מיום שחרורו של הנאשם ממאסרו, הנאשם יפצה את נפגעת העבירה בסך בן 80,000 ₪.