תקשורת מאויימת בבאר שבע: מטען צינור התפוצץ מחוץ לביתו של העיתונאי שמעון איפרגן

לפני 10 חודשים רימון הלם הונח בפתח ביתו של איפרגן, מהוותיקים והמוערכים בעיתונאי הנגב, המסקר את תחום הפלילים באתר מאקו: ''אנחנו לא סלבים, אז לא מתאמצים עבורנו''
send whatsapp messsage send FB messsage
הנזק בפתח ביתו של שמעון איפרגן (צילום סלולרי)

תקשורת מאויימת בבאר שבע: מטען צינור התפוצץ בפתח ביתו של העיתונאי שמעון אפירגן (אתר מאקו) בבאר שבע. לבניין נגרם נזק, אך אין נפגעים בנפש. זו אינה הפעם הראשונה שאיפרגן הוא יעד לפגיעה מצד עבריינים: לפני  10 חודשים הונח רימון הלם הונח מחוץ לדלת ביתו. בשני המקרים אין למשטרה קצה חוט. כל זה קורה, בעיר שמרושתת מצלמות ובנוסף למשטרה מסיירים בה סיירות רכובות וממונעות, משמרות רגליים ופלוגת מג''ב. ‘’אנחנו לא טאלנטים, לא סלבים, אז בניגוד למקרים אחרים בהם כתבים מאויימים זכו למלוא בטיפול, עבורנו לא מתאמצים, אנחנו לא קיימים'', אומר לחדשות באר שבע והנגב שמעון איפרגן.
 אנחנו לא טאלנטים, לא סלבים, אז בניגוד למקרים אחרים בהם כתבים מאויימים זכו למלוא בטיפול, עבורנו לא מתאמצים, אנחנו לא קיימים
 הפיצוץ אירע הבוקר, רביעי,  בסביבות השעה 4:00 לפנות בוקר. מדובר  בפיצוץ עז שהחריד את השכונה הבאר שבעית, הנחשבת שקטה. כוחות משטרה גדולים וצוות חבלה הגיעו לזירת האירוע ומצאו מטען ציבור שהתפוצץ בכניסה לבניין. הפיצוץ גרם נזק לרכוש. זו הפעם השלישית שעבריינים מגיעים עד לפתח ביתו של עיתונאי בבאר שבע, במטרה לפגוע בו. בישראל בכלל, עבודתם של עיתונאים הפכה קשה יותר. על פי נתוני ארגון ‘’עיתנאים ללא גבולות'', ישראל מדורגת במקום ה-97 מתוך 180 מדינות, ירידה של 10 מקומות משנת 2022.  ישראל, מבחינת חופש עיתונות וחופש העיתונאים לבצע את עבודתם ללא חשש, מדורגת הרבה יותר נמוך מחלק ממדינות העולם השלישי. אלבניה, מונגוליה וזמביה מודרגות הרבה יותר גבוה ממנה. המדד בוחן את מדדי חופש העיתונות במדינות השונות, 180 במספר. ישראל כאמור, נמצאת בירידה בדירוג.

 

כוחות משטרה בפתח הבית (צילום סלולרי)כוחות משטרה וחבלנים שהגיעו למקום גילו כי מדובר במטען צינור שהונח בכניסה ללובי הבניין. כתוצאה מהפיצוץ נגרם נזק לרכוש, אך לא היו נפגעים. זאת הפעם השלישית,  בתוך כשנה,  שגורמים עבריינים מגיעים לפתח ביתו העיתונאי שמעון איפרגן:  בדצמבר 2022 הונח בפתח הבניין רימון הלם, שבוע לאחר מכן נזרק רימון לעבר חניית הבניין. הבוקר, התפוצץ מטען צינור. 

 

שמעון אפרגן (צילום: עצמי)

אירפגן, יליד באר שבע ומתגורר בה כל השנים, הוא אחד מכתבי הפלילים ותחקירים המוערכים בישראל. הוא החל את דרכו במקומון ‘’כל בי'', ממנו התקדם לעיתונות הארצית ב''ידיעות אחרונות'' והיה כתב מוביל ב''מעריב'', שנקלע לקשיים וצמצם את כוח האדם שלו במערכות המקומיות, עד שסגר אותן כליל לפני למעלה מעשור. איפרגן מסקר את תחום הפלילים ב''מאקו'', בסיקור אמיץ, מעמיק וללא פשרות והיה אחראי ללא מעט חשיפות ודיווחים בלעדיים. בעולם התקשורת התחתרותי והקשוח, הוא זוכה גם להערכה ומקובל מאוד על הקולגות שלו.