זינוק של מאות אחוזים בפעולות אכיפת הבניה הבלתי חוקית בנגב

מתחילת שנת 2023 המשרד לביטחון לאומי באמצעות מינהלת דרום לתיאום האכיפה של דיני המקרקעין בשיתוף משטרת ישראל פעל להריסת 3,083 מבנים לא חוקיים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משרד הבט''ל

זינוק של מאות אחוזים בפעולות אכיפת הבניה הבלתי חוקית בנגב. מתחילת שנת 2023 המשרד לביטחון לאומי באמצעות מינהלת דרום לתיאום האכיפה של דיני המקרקעין בשיתוף משטרת ישראל פעל להריסת 3,083 מבנים לא חוקיים בנגב והוגשו 1,855 צווים. מדובר על זינוק של מאות אחוזים שכן, מדובר על כמות הזהה להספק של כל שנת 2022 בה התבצעו 2,850 הריסות והוגשו 1,874 צווים.

לאחרונה המשרד לביטחון לאומי באמצעות מינהלת דרום לתיאום האכיפה של דיני המקרקעין יחד עם הרשות לאכיפה במקרקעין ויחידת יואב במשטרת ישראל, פעל להריסת 68 מבנים בפזורה הבדואית, במסגרת שישה צווים שיפוטיים. הריסת המבנים התבצעה על מבנים שלתושביהם קיימת הסדרה, המהווה חלופת דיור בישוב אבו קרינאת. הצווים להריסת המבנים ניתנו בשנת 2019 על ידי הרשות לאכיפה במקרקעין בשיתוף משטרת ישראל.

השר לביטחון לאומי ח״כ איתמר בן גביר: ״אין סיבה שיהיו מבנים לא חוקיים בנגב. במטרה להחזיר את המשילות, הנחתי את המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל להגביר את הפעילות במימוש הצווים. מינהלת דרום לתיאום האכיפה של דיני המקרקעין ויחידת יואב במשטרת ישראל משלבים כוחות. בנקודת זמן זו חצינו את נתון ההריסות של כל שנת 2022״.

יוני ראש מינהלת דרום לתיאום האכיפה של דיני המקרקעין במשרד לביטחון לאומי: ״במהלך המבצע טופלו 3 צבירים ונהרסו 68 מבנים, בהם שישה בתי מגורים.  מדובר בפעולות שמוביל המשרד לביטחון לאומי יחד עם גופי האכיפה, בהתאם למדיניות השר לביטחון לאומי וכחלק מהתמיכה בפעילות הרשות להסדרת הבדואים בנגב״.