''לחזור לעטות מסכות במקומות סגורים'': האזהרה החריגה ומפתיעה של משרד הבריאות

תחלואת הקורונה נמצאת בעליה - במשרד הבריאות יצאו בהמצלה, לעת עתה - לעטות מסכות במקומות סגורים, בעיקר בקרב קבוצות הסיכון
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Luca Nardone / PEXELS

אזהרה חריגה ומפתיעה של משרד הבריאות - בעקבות העליה בתחלואת הקורונה: מי שנמצאים בקבוצת סיכון, מומלץ להם לעטות מסכות במקומות סגורים. מדובר באנשים הסובלים ממערכת חיסונית מוחלשת, בני 65 ויותר ומי שהרופאים קבעו כי הדבקה עלולה להיות מסוכנת עבורם.
 


חשוב שחולה עם תסמינים ישמור על בידוד עד לסיום התסמינים. במידה ואדם שחלה נדרש לצאת מומלץ להשתמש במסיכה
 האזהרה מגיעה על רקע העליה בממוצע המאותמים השבועי. כרגע יש בישראל כ-1,100 חולי קורונה פעילים, מרביתם במצב קל. בישראל, רוב החולים נדבקו בזן האומיקרון, הנחשב קל יותר. בעוד כחודש יגיעו לישראל חיסונים המעודכנים לווציאריות החדשות של זן האומיקרון. 

ממשרד הבריאות נמסר: ‘'המשרד עוקב כל העת אחר מגמות התחלואה ווריאנטים של הקורונה, נכון לרגע זה, ניכרת בישראל  עליה מתונה במספר המאושפזים. גם בישראל וגם בעולם יש מס׳ וראינטים שגורמים לתחלואה. לקראת החגים וכתוצאה מהעלייה בתחלואה, ממליץ משרד הבריאות כי במידה ואדם נמצא בקבוצת סיכון או מעונין להפחית סיכון להדבקה כדאי להשתמש במסיכה במקומות סגורים עם ריבוי אנשים. כמו כן, מומלץ להשתמש במסיכה בעת מפגש עם אנשים הנמצאים בקבוצות סיכון''.

‘’חשוב שחולה עם תסמינים ישמור על בידוד עד לסיום התסמינים. במידה ואדם שחלה נדרש לצאת מומלץ להשתמש במסיכה. חשוב לשמור על מודעות ולהבדק בבדיקה ביתית לגילוי מוקדם כשיש חשד לתחלואה. משרד הבריאות ממשיך לנטר את מצב התחלואה ויעדכן את הנחיותיו במידת הצורך. המשרד נערך למתן חיסונים ייעודיים בזמן הקרוב כנגד תתי הזנים החדשים''.