תושב באר שבע הורשע בהונאת אשראי גדולה, נשלח ל-5.5 שנים בכלא

חמש וחצי שנות מאסר הושת על שי אלפסי, תושב באר שבע בגין עבירות מרמה והונאה: הוא עשה שימוש בפרטי אשראי וביצע רכישות בעשרות אלפי שקלים על חשבון קורבנותיו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Anete Lusina / PEXELS

חמש וחצי שנות מאסר נגזרו על  שי אלפסי, תושב באר שבע,  בשל עבירות מרמה והונאה חמורות. על פי הכרעת הדין, אלפסי, בן 23, יחד עם אחרים, הודה והורשע בכתב אישום מתוקן המונה לא פחות מ-77 עבירות שונות ב-23 אישומים בגין עבירות של הונאה, התחזות לאדם אחר, שימוש במסמך מזויף, שינוי זהות של רכב וגניבה וזיוף בחקירה שנוהלה ביחידת ההונאה של מחוז דרום.

הנאשם יחד עם אחרים ביצע עבירות הונאה בהיקף נרחב, תוך איסוף פרטים במרמה של נפגעי העבירות במשך זמן רב, שימוש בפרטיהם באפליקציות שונות ואף בחלק מהאישומים השתמש ברכיבי כרטיס האשראי לפתיחת חשבון באפליקציית ה״ארנק הדיגיטלי״ ושימוש בו בהיקפים נרחבים  במרמה ובתחכום. הנאשם הגדיל ועשה שימוש ברכיבים החיוניים של נפגעי העבירה אל מול מוסדות כלכליים והמערכת הבנקאית.

כלל סך ההונאות מוערך ביותר מ-200,000 שקלים.

עורכת דין פקד ליטל פרץ משלוחת נגב של יחידת תביעות דרום  בחטיבת התביעות טענה לעונש בבית המשפט וציינה את התחכום הרב במעשי הנאשם תוך ניצול ידע ומיומנות טכנולוגית לשם ביצוע עבירות הונאה בהיקף נרחב, בתכנון שנמשך למעלה מ-8 חודשים, וביקשה להשית עונש מאסר ממושך וכן פיצוי כספי משמעותי לכל אחד מ25  נפגעי העבירה.

בית משפט עמד בהרחבה על הפגיעה באזרחים התמימים, היקף הנזק , התכנון המוקדם ואף נתן דגש לתצהיר נפגע העבירה שהוגש בתיק ( ביחס לאישום 29) וקבע מתחם כולל הנע בין 5-9 שנים לצד עונשים נלווים.
הנאשם תושב העיר באר שבע, בן 23, לחובתו הרשעות קודמות, ובית המשפט נתן דגש ללקיחת האחריות וחיסכון בזמן שיפוטי והשית על הנאשם 5.5 שנות מאסר בפועל!!!!!
פיצוי בסך של למעלה  מ-140 אלף שקלים וקנס בסך 20 אלף שקלים וכן מאסר על תנאי.