אובדן ביטחון: תוך דקות, לאור היום, שני בתי כנסת נפרצו בשכונה ה' בבאר שבע

גנב חרוץ: תוך מספר דקות חשוד, שנקלט במצלמות האבטחה, פרץ לבתי הכנסת ''רינת ירושלים'' ו''המעיין'' - לאור היום. ''על מה בדיוק אנחנו משלמים היטל ביטחון בבאר-שבע'' שואל אחד האחראים ותושב השכונה
send whatsapp messsage send FB messsage
רואה את מצלמת האבטחה וממשיך במעשיו (צילום מסך)

בלי בושה, לאור יום: גנב, חשוד צעיר בשנות העשרים, פרץ תוך פחות משעה  לשני בתי כנסת בשכונה ה'. הוא פרץ לרינת ירושלים, ברחבת הגלבוע, גרם נזקים. הוא פרץ, כעבור דקות מעטות לבית כנסת ‘’בית מוריה'', בפארק שכונה ה', גנב וגרם לנזקים. הוא ישב במקום ואכן ממנות מזון שהיו מיועדות לנזקקים לחג וגנב מזון.
 


מי יכול לפרוץ לבית כנסת? מי יכול לגנוב מזון לנזקקים? כמה רוע, איזה חוסר כבוד לדת ולמסורת
 
בשני המקומות החשוד בגניבה נקלט במצלמות האבטחה, כשהוא מבצע את זממו בפנים גלויות. נסים דדון: ‘’זה מקומם. על מה אנחנו משלמים היטל ביטחון, אם אדם פורץ לאור יום לבתי כנסת. הוא גרם לנזקים, הוא גנב מנות מזון שהיו מיועדות לנזקקים לראש השנה. הוא אפילו לא הסתיר את פניו. זה לא קרה באמצע הלילה, זה קרה בשעות הצהריים. כמו שיש מצלמות בפארקים, צריכות להיות מצלמות אבטחה במוסדות הציבור והדת בבאר שבע, שכבר ספגו לא אחת פגיעה''.

 

נכנס ל''רינת ירושלים'', בפנים גלויות (מצלמת אבטחה)זו לא הפעם הראשונה שבית הכנסת של בית מוריה סופג נזקים: לפני מספר שנים אלמונים ציירו במקום צלבי קרס. דייר ברחבת הגלבוע ששמע על הפריצה ב''רינת ירושלים'', נסער: ‘’זה בית כנסת שעושה רק טוב, לכולם. מי יכול לפרוץ לבית כנסת? מי יכול לגנוב מזון לנזקקים? כמה רוע, איזה חוסר כבוד לדת ולמסורת. היו לנו פה צרות בשכונה, עם נוער עבריין, אבל נזק לבית כנסת זה כבר השיא. זה בית כנסת שכונתי, שכולם, ממש מכל העדות, מרגישים פה בנוח. גם בית מוריה זה מוסד של חסד. אני כועס, אבל יותר מזה, כואב לי על מה שקורה''. 

בשני המקרים הוגשה תלונה למשטרה, שאספה ממצאים ואת סרטוני מצלמות האבטחה ופתחה בחקירה''.