שמעון בוקר יתמודד מול דנילוביץ', טרם החליט באיזה מסגרת מפלגתית

שמעון בוקר, כיום סגן ראש עיריית באר שבע, החליט להתמודד מול ראש עיריית באר שבע, שעד כה נהנה מניצחון כמעט בטוח, בהיעדר מתחרים
send whatsapp messsage send FB messsage
שמעון בוקר (צילום: דיאגו מיטלברג)

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, החליט לתמודד מול ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אך טרם הוחלט באיזו מסגרת - אם בליכוד או ברשימה עצמאית. בוקר, העומד בראש סניף הליכוד המקומי, טורף בכך את הקלפים הפוליטיים - היות ועד כה, בהיעדר מועמדים מול דנילוביץ', אשר לו רוב מוחלט במועצת העיר, הוא היה ממשיך בתפקידו ללא בחירות. בוקר מכהן גם בסגן יו''ר הליכוד העולמי.

עם זאת, טרם ברור באיזו מסגרת בוקר ירוץ: האם בליכוד, מפלגה הנהנית מתמיכה גורפת בבאר שבע, או במסגרת רשימה עצמאית. גם טרם ברור מי יהיו חברי רשימתו, אם אלה יהיו חברי הסניף המקומי או שתורכב רשימה חיצונית.

על בוקר להחליט כבר בימים הקרובים, מאחר ובקרוב המפלגות יתחילו להציג את רשימותיהן. רוביק דנילוביץ' נהנה מרוב מוחץ במועצה ומפופולריות רבה, עד כי מדובר בבחירות בטוחות עבורות. הסיפור האמיתי יהיה במועצת העיר, אשר עלולה להשתנות. לו הבחירות המקומיות היו נערכות למועצה בלבד, היה קיים חשש כי אחוז ההצבעה יכול היה להיות נמוך. כעת, כשמתמודד עומד מול ראש העירייה המכהן, המשחק הפוליטי משתנה. 

בליכוד מביטים אל כניסתן של רשימות ליברליות למשחק בבאר שבע וכן לכניסת  רשימה משותפת יהודית-ערבית, שלכל אחד מהן קהל מצביעים פוטנציאלי מוגדר.