אחרי התקרית נגד קהילת הלהט''ב בשכונה ה': עשרות דגלי גאווה נתלו ברחבי באר שבע

בעקבות המקרה בו שני חיילי נח''ל העושים שנת שירות אוימו רק כי תלו דגל גאווה בחלון דירתם - עשרות דגלי גאווה נתלו ברחבי העיר
send whatsapp messsage send FB messsage
אחרי התקרית נגד קהילת הלהט''ב בשכונה ה': עשרות דגלי גאווה נתלו ברחבי באר שבע דגלי גאווה שנתלו ברחבי באר שבע (צילומים סלולריים)

‘’חייבים להראות שבאר שבע היא סובלנית ושעל כל מקרה של שנאה כנגד להט''ב יש 50 בה מקרים של סובלנות'', אומר עידו אטיאס, מועמד למועצת העיר באר שבע ומדריכם של החיילים שהותקפו  בגלל שתלו דגל גאווה בחלון ביתם בשכונה ה'.  

בזכור, ביום שישי האחרון ארעה תקיפה על רקע להט''בופובי בשכונה ה' בבאר שבע: חיילי נחל, העושים שנת שרות בבאר שבע, אוימו על ידי שכן בבניין, רק משום שהעיזו לתלות דגל גאווה.  למעשה, הדגל היה תלוי על החלון משך שנה, עד שאחד השכנים דרש מהם באיומים להסיר אותו, אחרת הוא ‘’ייקרע אותו בעצמו'' כפי שתועד אומר. בבניין נתלו שלטים של ‘’אבא +אימא=משפחה'' של תנועת חזון, שמתנגדת לקהילת הלהט''ב ויוצאת גם נגד משפחות להט''ביות.

תיעוד התקרית בתחילת השבוע (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
 

‘’פה זה לא הבית שלכם, לכו לתל אביב. אני איש צבא ואני אתלונן אצל המפקדת שלכם, אני מכיר אותה בבית החייל'', אמר. החיילים, שחשו מאוימים, הגישו תלונה במשטרת ישראל.  

האירוע זכה לגינוי חריף מצד יו״ר האגודה למען הלהט״ב הילה פאר: ״אנחנו נמצאים בגל להט״בופוביה חסר תקדים בו מנסים להחזיר אותנו שנים אחורה, לשלול את הלגיטימיות שלנו במרחב הציבורי והפרטי ולהחזיר אותנו לארון. הדבר הזה מוכרח להטריד לא רק להט״בים אלא כל אזרח ואזרחית בישראל. בדיוק בזה אנחנו נאבקים ונאבקות: על החופש להיות מי שאנחנו בכל מקום מול החושך, השנאה והבורות עד שננצח. אני מזמינה את כל מי שחווה להט״בופוביה לפנות אלינו למרכז הדיווח ולא להישאר עם זה לבד״.

עידו אטיאס, המתמודד למועצת העיר באר שבע, הוא גם מדריכם של החיילים שהותקפו. מדובר בחיילי נח''ל העושים שנת שירות בבאר שבע, בחינוך נוער מרקע קשה, כאשר מלמדים אותם ערכים של קבלה, של שיוויון הזדמנויות בקהילה ומכינים אותם לקראת גיוס בצה''ל. בבית הגאה בבאר שבע לא יצאו בתגובה פומבית, אך נודע כי  הציע תמיכה מהרגע שהאירוע קרה ונתנו  מענה פסיכוסוציאלי, אשר עזר לעידו איטיאס ולחיילים לפעול מול המקרה. האגודה למען הלהט''ב שלחה משלוח ראשון של דגלים, שנתלו בשכונות העיר.