בשורה לנגב: השר וסרלאוף הקצה 20 מיליון שקלים לקידום התעסוקה

להערכת משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי התקציב ייצור מקומות תעסוקה איכותיים בנגב ובגליל - בשכר של לא פחות מ-9,000 שקלים
send whatsapp messsage send FB messsage
שר היצחק וסרלאוף (צילום: דוברות הכנסת)

משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, בראשותו של השר יצחק וסרלאוף יצא בימים אלו במהלך תמיכה רחב היקף, בתקציב כולל של יותר מ- 20 מיליון ₪, במטרה לקדם מחוללי צמיחה כלכליים בנגב ובגליל, למשוך תעשיות מתקדמות ולייצר עשרות מקומות עבודה איכותיים, בשכר גבוה, לטובת התושבים המקומיים.

במסגרת המהלך יזכו החברות המצטרפות לתמיכה משרדית בגובה של עד 4 מיליון ₪ וזאת, בין השאר, לצורך סיוע בהשכרת מבנים, התאמת תשתיות פיזיות, הצטיידות ברכש ובציוד והכשרות מקצועיות לקליטת העובדים החדשים.

בתמורה להשקעת המשרד, החברות המצורפות תתחייבנה, כל אחת,  ליצירת מינימום של 30 מקומות עבודה חדשים, 60% מתוכם ייעודיים לתושבים המקומיים. בנוסף, החברות יתחייבו להעסקה איכותית, המספקת לעובדים שכר בגובה של 9,000 ₪ ברוטו, לכל הפחות ולא כולל שעות נוספות.

זאת ועוד, החברות תתחייבנה להשקעה עצמית בהקיף של לפחות 100,000 ₪ בשנה וזאת, באמצעות השקעות חוזרות בעובדים המקומיים כגון בונוסים ופעילויות חברתיות.

המהלך הוא צעד חשוב ונוסף במחויבות העמוקה של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי להפיכתם של הנגב והגליל למרכזים כלכליים עצמאיים, העומדים בזכות עצמם ומספקים לתושבים המקומיים תעסוקה איכותית ומתגמלת.

יצחק וסרלאוף, שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי: "יצירת מקומות עבודה איכותיים בנגב ובגליל הם תנאי הכרחי להזנקתם כמרכזים כלכליים שעומדים בזכות עצמם. המשרד בראשותי יוצא בימים אלו בקריאה ברורה לחברות המשמעותיות במשק  - בואו לנגב ולגליל, תיצרו מקומות תעסוקה איכותיים, תעניקו שכר משמעותי לתושבי האזור ואנו נגבה אתכם בסכומים שמגיעים עד 4 מיליון ₪ ובתקציב כולל שמגיע עד 20 מיליון ₪. אלו לא מילים באוויר, אלו מעשים. צעד זה הוא צעד חיוני וציוני אשר יחזק את כלכלת מדינת ישראל, יגביר את החוסן לאומי, יעמיק את הסולידריות החברתית ויגרום ליישובים ברחבי הארץ לעמוד איתנים וגאים."

ד"ר אלעזר בן הרא"ש, מנכ"ל משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי: "הנגב והגליל הם אזורי הצמיחה הבאים של ישראל, שם העתיד ומשם יגיע המענה לאתגרים הבאים על מדינת ישראל לקראת שנת 2050. על מנת להוציא מן הכוח אל הפועל את הפוטנציאל העצום הגלום בהם, המשרד שלנו פועל, ללא לאות ובעובי הקורה, לייצר מחוללי צמיחה אזוריים, מקומות תעסוקה איכותיים ומסה קריטית של התיישבות. בחודשים הקרובים נצא לעוד מהלכים משלימים, שמתכנסים למטרה אחת ברורה - הפיכת הנגב והגליל למנופי הצמיחה של מדינת ישראל".