דנילוביץ': ‘’יש לי סיירת ביטחון. לא צריך אותה אישית. לא רוצה לפקד על סיירת. אך אם זה המצב, תנו לסיירת סמכויות''

מצב הפשיעה בנגב גדול על משטרת ישראל: דברים חריפים של ראש עיריית באר שבע בטקס החלפת המפקדים במחוז הדרומי של המשטרה במעמד השר לביטחון פנים, איתמר בן גביר
send whatsapp messsage send FB messsage

דברים חריפים של ראש עיריית באר שבע בטקס החלפת מפקדי המחוז במשטרה, שנערך במעמד השר לביטחון לאומי  איתמר בן גביר והמפכ''ל  יעקב שבתאי: ‘’אני רוצה לזעוק זעקה גדולה:  ישנו תהליך של התפוררות בשנים האחרונות שמתבטא בנטישה של תושבים את הנגב. מי שנשארו מתוך שליחות מחזיקים בשיניים בשל הפשיעה הגואה. מדינת ישראל עשתה הרבה מאוד עוולות ופגעה באופן קשה מאוד במשטרת ישראל, משטרה שאמורה להיות עוגן ונדבך חשוב בישראליות של כולנו. הגענו למצב שכיום אנשים לא רואים אתגר בלהתגייס למשטרת ישראל".

לטענת ראש עיריית באר שבע, המציאות הנוכחית בנגב גדולה על יכולותיה של המשטרה: ‘’בשנים האחרונות אנחנו נמצאים  בעיצמו של אירוע גדול,  שבו הביטחון האישי התערער. האירוע  הזה, בגודלה הנוכחי של המשטרה, אשר המדינה כרסמה בה, גדול על משטרת ישראל שכיום אין לה כח שכן היא מדוללת כח אדם ונעדרת גיבוי. אני זועק את זעקתם של השוטרים שלא יכולים לעשות כן. לטעמי צריך לבנות את המשטרה מחדש וצריך לגייס לה כוחות חדשים וטובים".

"אם אנחנו רוצים להתמודד עם האירוע  בכבישים, בפשיעה הכלכלית ובטרור האזרחי והלאומני, צריך לראות איך אנחנו,  ברשויות המקומיות, עוזרים לכם'', אמר דנילוביץ'.

וידאו: דברי ראש עיריית באר שבע במהלך הטקס (צילום: משטרת ישראל)
 


רוביק גם התוודא: ‘’יש לי סיירת ביטחון ואני לא צריך אותה אישית ואני לא רוצה לפקד על סיירת. אך אם זה המצב, תנו לסיירת סמכויות.  זה יעזור לכם, המשטרה, שכן השוטרים מסתובבים כל היום ברחבי העיר,. אנחנו במציאות חדשה בעיר.תנו לנו לעזור לכם שכן לכולנו אותנו מטרה והגיע הזמן לשנות את המודל ולא לפחד להתחיל לבנות מודל של משטרה עירונית שתקבל סמכויות בכדי לפנות את משטרה להתמודד עם האתגר האמיתי שלה: ארגוני הפשיעה והטרור האזרחי".
 


‘’בשנים האחרונות אנחנו נמצאים  בעיצמו של אירוע גדול,  שבו הביטחון האישי התערער. האירוע  הזה, בגודלה הנוכחי של המשטרה, אשר המדינה כרסמה בה, גדול על משטרת ישראל שכיום אין לה כח שכן היא מדוללת כח אדם ונעדרת גיבוי. אני זועק את זעקתם של השוטרים שלא יכולים לעשות כן. לטעמי צריך לבנות את המשטרה מחדש וצריך לגייס לה כוחות חדשים וטובים".

 


דנילוביץ' נשא דברים בטקס החלפת הפיקוד שהתקיים הבוקר, שלישי, במפקדת מחוז הדרום של משטרת ישראל בבאר שבע במעמדם של השר לביטחון לאומי, ח״כ איתמר בן גביר, יו״ר הכנסת אמיר אוחנה, מפכ״ל המשטרה, רנ״צ יעקב שבתאי, מפקד מחוז הדרום, סמפכ״ל המשטרה, ניצב אבשלום פלד, ניצב אמיר כהן, ממ״ז דרום היוצא, ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום שב״ס, גונדר חזי מרקוביץ׳, ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ׳, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ומשמר הגבול, מפקדי מחוז הדרום לשעבר, קצינות, קצינים, שוטרים, שוטרות, מתנדבים ומכובדים נוספים.

 

שר הבט''ל, איתמר בן גביר (צילום: משטרת ישראל)

השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר: ״האהבה שלי לדרום היא עמוקה ושורשית, מלווה אותי בכל שנותיי ומתוך ההקשר הזה אני מביט היום בדרום גם כשליח ציבור ומאוויי נתונים לחיזוק ושיפור והעצמה של חבל ארץ מבורך זה. אני אוהב את מפקד המחוז היוצא ניצב פרץ עמר ואת מפקד המחוז הנכנס ניצב אמיר כהן. אנחנו מפקידים בידך את המחוז שהוא מחוז הדגל, שהוא אבן הבוחן של משטרת ישראל, אין לי ספק שאת הדברים הרבים שנעשו במחוז תיקח ותוסיף עליהם ותשפר. כמי ששם את הדרום במוקד המדיניות – אני יכול להבטיח לך שתקבל את כל הכלים והתמיכה להצליח בתפקידך. תכניות הדגל של המשרד לביטחון לאומי נועדו לחזק את יכולות השיטור בנושאים החשובים ביותר לציבור בדרום״.

 

המפכ''ל, רנ''צ יעקב שבתאי (צילום: משטרת ישראל)

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ יעקב שבתאי: ״השוטרים שלנו נמצאים בימים אלה בחזית השליחות , בהגנה על בטחון הציבור , בהגנה על הדמוקרטיה. זו הזדמנות שלי היום להגיד תודה לכלל שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג״ב על בשליחות והעבודה המקצועית. ניצב פרץ ידידי היקר במהלך כהונתך פיקדת על מבצעים רבים אתה השפעת על הנעשה בדרום הקמת ארבע מפקדות שנתנו מענה להתפרעות בכבישים לגידול חממות הסמים והברחות הסמים. המפקדות האלה הוכיחו את עצמן בהצלחות. הוכחת איך אפשר להצליח גם בפתרונות ארוכי טווח. היום מקבל ניצב אמיר כהן אל מקל השליחים אמיר אני מאמין בהצלחה שלך ומאמין שתוביל את המחוז הדרומי כפי שהובלת את מגב להישגים אתה מגיע עם ארגז כלים מרשים. אני מרגיע את תושבי ת״א אין שינוי במדיניות במשטרת ישראל שהייתה ונותרה משטרה מקצועית״.

 

מפקד מחוז הדרום הנכנס, ניצב אמיר כהן (צילום: משטרת ישראל)

מפקד מחוז הדרום הנכנס, ניצב אמיר כהן:  ״נמשיך לשמור על מוכנות מבצעית לאירועי הסלמה ביטחוניים ולסיכול הברחות אמל"ח וסמים בגבולות, נאבק באלימות בכבישי הדרום ובריונות הרחוב. ננהג באגרוף ברזל כנגד עבירות סחיטה ואיומים ולא נרפה עד שנביא את ראשי ארגוני הפשע לדין. זה תפקידנו וזו חובתנו כלפי הציבור אותו אנו משרתים. נפעל יחד כתף אל כתף עם צה"ל, שב"כ ושאר גופי האכיפה וההצלה, כשעיקר התכלית הוא מתן ביטחון אישי לאזרחים וחיזוק המשילות בחבל ארץ הגדול והיפה ביותר במדינתנו. אני רואה במנהיגות המקומית בערי הנגב ובכפרים שותפים מלאים לדאגה שלנו לביטחונו האישי של כל אזרח ללא הבדל דת וגזע. שיתוף הפעולה בין האוכלוסייה לגופי האכיפה הוא מרכיב חשוב בחוסן הביטחוני והחברתי שלנו. לצד הלחימה העיקשת באלו הפוגעים באזרח הנורמטיבי, חובתנו המוסרית והערכית כמפקדים לטפח ולשמר את אנשינו הטובים המשרתים במחוז הדרומי. אני קובע כי ההון האנושי הוא הנכס החשוב ביותר בארגון ושוטרי המחוז הם גורם הצלחה קריטי בכל פעולה שאנו עושים. אני מצפה מכם המפקדים לדאוג לרווחתם, לטפח ולעודד אותם ברגעי קושי כמו ברגעי הצלחה, לגבות אותם ולדאוג לשימורם מתוך אהבה והערכה על פועלם״.

 

המפקד היוצא, ניצב פרץ עמר (משמאל) והמפקד הנכנס, ניצב אמיר כהן (צילום: משטרת ישראל)

מפקד המחוז היוצא, ניצב פרץ עמר: ״אין זה סוד כי המחוז הדרומי חרוט עמוק בליבי, זה המקום בו התחלתי את דרכי במשטרת ישראל. בתקופת כהונתי כמפקד המחוז התרחשו אירועים מכוננים שנחרטו בזיכרון הלאומי ועיצבו את תכנית ההתעצמות שאנו עוסקים בה עד היום. היום אני סוגר פרק ומסכם שנתיים וחצי כמפקד המחוז. שוטרי המחוז הם מהטובים והאיכותיים שבהם ניחנה משטרת ישראל, זו הזדמנות עבורי לומר לכם תודה! אין לי ספק שנותרו כאן אחריי שוטרים ושוטרות מדהימים. לך אמיר אני מאחל הצלחה גדולה, אין לי ספק שתעשה חיל בתפקידך, שא ברכה״.