''יום ההתנגדות'' בבאר שבע והנגב: חסימות כבישים, עימותים וצעקות

כאוס בתחנות הרכבת במרכז הארץ, פקקים ועימותים בכבישי הנגב: מתנגדי הרפורמה גם לא נותנים מנוח לחברי הקואליציה המבקרים בערי הדרום. חשש במשטרה: המצב קריטי ועלול לגלוש לאלימות אזרחית
send whatsapp messsage send FB messsage
בכניסה למוזיאון האנז''ק בבאר שבע, בו ביקר יו''ר הכנסת אמיר ואחנה (צילום: אירית לייזרוביץ')

בעוד שבתחנות הרכבת במרכז שורר כאוס מוחלט, בשל הפגנות מתנגדי השינויים במערכת במשפט, בבאר שבע ובנגב האסטרטגיה של המחאה היא להאט את התנועה בכבישים ולא לתת מנוח לבחרי הכנסת והשרים שמבקרים בנגב. יו''ר הכנסת אמיר אוחנה שביקר היום בבאר שבע, לווה במחאה קולנית של מתנגדח הרפורמה.

​​​​​​​במוזיאון האנז''ק, בכניסה לעיר העתיקה, חיכו לו כמה עשרות מפגינים, חלקם עם דגלי גאווה והרעישו כל עוד נמשך הביקור. מולם, עמד בעל רכב בודד שהשמיע בקולי קולות שירי תמיכה בראש הממשלה נתניהו. 

וידאו: יום ההתנגדות בנגב (צילומים: שרית לייזרוביץ', לירית סוכמן, גל בלוק)שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', שביקר בירוחם, התקבל אף הוא בקריאות ''בושה''. מפגינים הגיעו גם לתחנת רכבת מרכז באר שבע. שיירות כלי רכב נסעו באיטיות ברחבי יישובי עוטף עזה וסמוך לבאר שבע, גרמו לפקקי תנועה.

המחאה ברכבת מרכז בבאר שבע (צילום: גל בלוק)​​​​​​​

תומכי הימין בבאר שבע תכננו לחסום כניסות לקיבוצים באיזור. ככל שידוע, משיחות עם חברי קיבוצים באיזור, לא נרשם ולו אירוע אחד של חסימה. ברשתות חברתיות גלויות, היו לא מעט קריאות לנקוט באלימות כלפי מתנגדי הרפורמה, לרבות נקיטת אלימות פיזית. 

עם זאת, ככל שידוע, עיקר העימותים היו מילוליים. עם זאת, במשטרה מקיימים קשב לרשתות החברתיות ולשיח האלים סביב המחאה.

עידכון, 22:00:
מאות צועדים חסמו את שדרות רגר, בצעדה ממרכז המורות (השם החדש של מרכז המורים, שניתן בעקבות החלטת הממשלה לבטל את הפניה בשלון נקבה במסמכים רשמיים) ועד לקניון הנגב. המשטרה מאבטחת את ההפגנה בכוחות רבים.

מהמשטרה נמסר: 

''בעקבות מחאה וצעדה המתקיימת כעת בעיר באר שבע בשדרות יצחק רגר, התנועה בכביש נחסמה לשני הכיוונים, באופן מדורג ובהתאם להתקדמות הצעדה.  כוחות משטרת מרחב הנגב פועלים לאבטחת המפגינים ושמירת הסדר, זאת לצד הכוונת ציבור הנהגים לרחובות חלופיים סמוכים''.צילום: אלון רוט

צילום: קרדיט תניא ציון וולדקס

וידאו: המחאה בשדרות רגר (צילום: יעל רונן)​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW


​​​​​​​