האטה בנגב: מתמודד בודד למכרז בדימונה, 2 מכרזים בערערה ללא מציעים

הריביות המטורפות במשק מרתיעות את היזמים - ובמרכזי רשות מקרקעי ישראל בנגב יש מתמודד בודד או שאין מתמודדים כלל. היזמים שמים את הכסף באיזורי הביקוש הבטוחים
send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט צילום הדמיה: Image by Jason Goh from Pixabay

ההאטה הכלכלית והריביות המטורפות באות לידי ביטוי בתוצאות המכרזים של רשות מקרקעי ישראל בנגב: מתמודדים בודדים למכרזים ומכרזים שנותרים ללא מציעים: ''ורדים סיוון בע"מ'' הייתה המתמודדת היחידה וגם הז במכרז לבניית 20 יח"ד בבנייה צמודת קרקע שכונת יוני נתניהו, בדימונה למכרז זה הוגשה הצעה אחת.

כזכור, לפני כשבוע נודע כי מכרז בדימונה ל-1,122 דירות נסגר לאחרונה ללא מציעים, מכרז מחיר מטרה בשכונת פסגת רמות באר שבע במסגרתו תוכננו להיבנות 1,109 דירות, נסגר אף הוא ללא מציעים. יזמים אינם רוצים לקחת על עצמם התחייבויות בסביבת ריבית גבוהה, בערים שאינן בבחינת ''איזורי ביקוש''. גם בעלי נכסים להשקעה מרגישים את ההאטה - ומנסים לפצות את עצמם על ידי העלאת שכר הדירה. במקרים רבים, הנכסים נותרים ריקים.


המתחם ששווק במכרז הינו חלק מתכנית דימונה צפון מזרח שלב ב' שעוסקת בהקמת שכונה חדשה בדימונה המתפרשת על שטח של כ- 1290 דונם בחלקה הצפון מזרחי של העיר, על שלוחה מעל נחל דימונה. התכנית כוללת שטח למגורים של כ-2,725 יח"ד למגורים, 2,597 מתוכם בבנייה רוויה (מתוכם 650 יח"ד קטנות של 80 מ"ר שטח עיקרי כולל ממ"ד המהוות 25% מסך כל יח"ד בבנייה רוויה), 70 יח"ד בבנייה צמודת קרקע וכן  כ- 58 קוטג'ים. המגורים תוכננו כך שבכל יח"ד בהיקף השכונה ישתקף נוף רחוק ולאלו בתוכה ישתקף נוף קרוב של שטחים פתוחים וירוקים. 

דימונה. צילום: יהודית גרעין-כל / CC BY 2.5

בנוסף, התכנית כוללת שטח של כ- 208 דונם למוסדות ציבור, כ- 3 דונם למסחר ומשרדים, כ- 236 דונם לתשתיות דרכים וכ- 582 דונם לשטחים פתוחים. בתכנית משולבים מבני ציבור וחינוך ובהם ביה"ס מקיף ויסודי הממוקמים דרומית לשכונה במתחם ייעודי לקרית חינוך כלל עירונית. כמו כן, יוקם פארק מרכזי בלב השכונה לרווחת תושביה כאשר תכנון תשתית הדרכים והמערכת התחבורתית יאפשר בעתיד להמשיך ולפתחם בהתאם לצורכי פיתוח וגידול באוכלוסיית העיר.

ערערה בנגב (צילום: מיכאל יעקובסון)

בערערה בנגב המצב דומה: מתמודד בודד במכרז ל-3 מגרשים למסחר בשכונה 10. ל-2 מגרשים נוספים ששווקו במכרז לא היו הצעות.

המגרשים ששווקו במכרז נמצא בתחום תוכנית שכונה 10 בערערה המתפרשת על כ-1035 דונם ושוכנת בדרום הישוב.  התוכנית כוללת מגורים בהיקף של כ-1390 יח"ד על 443 מגרשים מתוכם 19 מגרשים לבנייה רוויה עם חזית מסחרית, לצד תשתית דרכים כ-190 דונם, מבני ציבור כ-70 דונם, מסחר ומשרדים כ-3 דונם, מסחר, מגורים ותעשייה כ-254 דונם וכ-207 דונם שטחים פתוחים לרווחת תושבי השכונה והשכונות הסמוכות.

קראו עוד באותו נושא:
כישלון רודף כישלון במכרזי מחיר מטרה בבאר שבע ודימונה​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW