''מירי רגב מלכת הנגב'': שרת התחבורה תקדם את הקמת שדה נבטים

ראשי ערים בנגב שיבחו את פעילותה של שרת התחבורה מירי רגב, לטובת שיפור תחבורה ותמיכתה בהקמת שדה תעופה בנבטים- במהלך כנס שארגן ראש עיריית דימונה בני ביטון
send whatsapp messsage send FB messsage
השרה רגב התקבלה בכבוד גדול על ידי ראשי הערים בנגב (צילום: מטה המאבק הנגב ממריא מנבטים)

האם שרת התחבורה מירי רגב תצליח לכפות על חיל האוויר לאשר הקמתו של שדה התעופה הבינלאומי בנבטים, שיפעל לצד שדה התעופה הצבאי? רגב ממליצה לחיל האוויר ''לחיות בצוותא'' עם שדה תעופה אזרחי ובכך לאפשר - אחרי למעלה מ-40 שנה, את הקמתו של שדה התעופה הבינלאומי בנבטים. 

הדברים של רגב נאמרו בכנס ראש רשויות שיזם ראש עיריית דימונה ויו"ר הרשות לפיתוח הנגב, בני ביטון ואשר עסק בתכנית החומש, הכבישים ובנושא שדה התעופה המשלים בנבטים,  שהתקיים באולם מועצת דימונה.

בכנסת השתתפו חברי הכנסת שלום דנינו ואלמוג כהן. במהלך כנס התנהל דיון על הקמת שדה תעופה בינלאומי נוסף בישראל ובמהלכו, הצהירה שרת התחבורה שתפעל לקידום מלא להקמת השדה בנבטים. 

ראש עיריית דימונה בני ביטון, עם השרה רגב (צילום: מטה המאבק הנגב ממריא מנבטים)

בני ביטון הזכיר לשרה את ההבטחה מפורשת שניתנה לתושבי הנגב לפני הבחירות על ידי הליכוד: "אין אצלנו הנחות לאף אחד, אנחנו חותרים למגע ורוצים תשובה ברורה, הבטחתם לנו את נבטים, תקיימו! יש לכם ממשלה ימין מלא על מלא 64 מנדטים, אז תתנו הכבוד לנגב".

צילום: דוברות ח''כ אלמוג כהן​​​​​​​

חבר הכנסת אלמוג כהן, שנטל חלק בכנס, אמר: ''אני שמח ומברך על מחויבותה רבת השנים של שרת התחבורה מירי רגב לנושא.
ההחלטה על הקמת שדה התעופה בנבטים היא החלטה גורלית אשר יכולה לשנות כליל את המציאות בנגב בצורה היסטורית.
‏החלטה שכזו תפתח למעשה 28,000 משרות חדשות ותיצור אקו-סיסטם שלם סביב השדה. ‏די עם העיכובים, הגיע זמן נבטים''.

שרת התחבורה מירי רגב המליצה כאמור "לחיות בצוותא", עם שדה תעופה צבאי ושדה תעופה אזרחי בנבטים. בשבועות הקרובים הממשלה תחילט על הקמת רכבת מהירה לנגב, אשר לדברי רגב תביא התפתחות דרמטית של הנגב.

לדברי השרה, היא הצליחה לעצור את שר האוצר סמוטריץ' שרצה להעביר החלטת ממשלה להקמת שדה תעופה ברמת דוד ביום ראשון הקרוב.

"עמדת המערכת הביטחונית היא שנבטים היא חלופה בעייתית מבחינה ביטחונית, ולכן אנחנו צריכים לשכנע שאפשר לחיות בצוותא ושנבטים הוא הפתרון הנכון למשבר התעופה שאנחנו נמצאים בו", אמרה השרה. כזכור, בחדשות בארשבע והנגב חשפנו את עמדת בכירים בחיל האוויר, באשר לבעייתיות המבצעית של שילוב שדה תעופה אזרחי וצבאי בנבטים. 

ראש העיר דימונה הודה לשרה על תמיכתה העקבית בנושא נבטים וגם לראשי מועצת הנגב ועמיתיהם מהצפון שמובילים לצידו את המאבק למען הקמת נבטים לאורך שנים וללא פשרות.

בשלושת החודשים הקרובים, אמורים ראשי הערים באיזור לשלב כוחות כדי לשכנע את ראש הממשלה להקים את השדה בנבטים במסגרת החלטת ממשלה שתתקבל בנובמבר.

​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW