בסיסי מתנדבים של מג''ב יפעלו בבאר שבע: ''כשיש נוכחות יש הרתעה''

מתנדבי משמר הגבול, בשני בסיסים - בנחל בקע ובשכונה ד', יצטרפו לשאר הכוחות הפועלים בבאר שבע, להפגנת נוכחות, שלדעת ראש עיריית באר שבע תגרום להרתעת עבריינים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות מג''ב

שני בסיסי הפעלה של מתנדבי מג"ב נפתחו היום, שני, בבאר שבע.  זו הפעם הראשונה שמג''ב פותח בסיסים כאלה ביישוב עירוני. במשמר הגבול פועלים כ-9,000 מתנדבים בכלל רחבי הארץ, במגזר הכפרי, כנגד הפשיעה החקלאית. היום לראשונה הוקמו בסיסי הפעלה של מתנדבים אשר יפעלו במרחב העירוני בבאר שבע, לנוכח היקפי הפשיעה בעיר.


דנילוביץ': ''זוהי תוספת חשובה לעיר שלא באה להחליף את משטרת ישראל, היא באה לסייע במשימות הבטחון השונות ותהווה מכפיל כוח חשוב במשימה. המתנדבים יצטרפו לכוחות שכבר פועלים כיום בשטחי העיר: משטרת ישראל, מג"ב, השיטור העירוני, סיירת הבטחון ו"משמר השכונה". כאשר יש נוכחות– יש הרתעה''


הטקס התקיים בבסיס ההפעלה של המתנדבים בשכונת נחל בקע. בסיס ההפעלה השני שוכן בשכונה ד' שבצפון העיר. האירוע התקיים במעמד מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, סגן מפקד מחוז דרום, תנ"צ חיים שמואלי, מפקד מג"ב דרום, נצ"מ תומר אלדר, ראש עיריית באר שבע, מר' רוביק דנילוביץ', לוחמים, מתנדבים ומכובדים נוספים. 

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "בכדי לטפל באתגרים הרבים העומדים לפנינו אנחנו חייבים להסתכל בראייה רחבה שתוביל אותנו לנצח ולתת ביטחון ושירות בצורה הטובה ביותר לאזרח. שיתוף הפעולה בין משמר הגבול למחוז הדרומי ועיריית באר שבע הוביל למעמד היסטורי זה בו אנו חונכים את שני בסיסי הפעלת המתנדבים הראשונים של החיל בתוך המרחב העירוני. בראייה עתידית מתנדבי משמר הגבול יפעלו בעוד עשרות ערים ברחבי הארץ ויחד עם תחנות המשטרה יתנו שקט, ביטחון ושירותי משטרה מהירים ואיכותיים לתושבי מדינת ישראל." 

צילום: דוברות מג''ב

רוביק דנילוביץ' ראש העיר באר שבע: "אני מברך על פתיחת בסיסי ההפעלה החדשים של מג"ב. זוהי תוספת חשובה לעיר שלא באה להחליף את משטרת ישראל, היא באה לסייע במשימות הבטחון השונות ותהווה מכפיל כוח חשוב במשימה. המתנדבים יצטרפו לכוחות שכבר פועלים כיום בשטחי העיר: משטרת ישראל, מג"ב, השיטור העירוני, סיירת הבטחון ו"משמר השכונה". כאשר יש נוכחות– יש הרתעה.  אני מבקש לחזק את ידי השוטרים ומפקדיהם, את המתנדבות והמתנדבים הפועלים מידיי ערב בעיר. 
אני מבקש להודות למפקד מג"ב ניצב אמיר כהן ולמפקד מרחב דרום במג"ב נצ"מ תומר אלדר על ההרתמות שלהם והמחוייבות לעיר באר שבע. נמשיך לפעול מול ממשלת ישראל לחיזוק המשטרה, לגיוס שוטרים חדשים לאיוש התקנים החסרים והוספה של תקנים ואמצעים נוספים שיאפשרו למשטרה למלא את תפקידה ולהצליח במשימה במאבק נגד הפשיעה."

יצויין, כי ביום תדרוך כתבים שנערך לפני כשנה, נודע כי למשטרה במרחב באר שבע חסרים מאות שוטרים. עם זאת, בשיחה עם גורם במשטרה, הוברר כי למרות מצוקת כוח האדם וריבוי המשימות, ניתן מענה לכלל האתגרים. במשטרה היו שמחים לתוספת כוח אדם, אך כלל התחנות עושות את המיטב.

צילום: דוברת מג''ב

מפקד מג"ב דרום, נצ"מ תומר אלדר: "עלינו להיות חדשניים ורלוונטיים אל מול האיומים הנגזרים מהמציאות הביטחונית המשתנה, מטרתנו היא שיראו נוכחות של מדים ירוקים בעיר. שיחושו ביטחון בכל נקודה בעיר באר שבע. שיהיה מקום ראוי ומלכד עבור המתנדבים של מרחב דרום בכדי שיכולו לממש את ייעודם ושליחותם על הצד הטוב ביותר.
משמר הגבול שומר לא רק על הגבול הפיזי אלא גם על הגבול החברתי. הקמת הבסיסי הפעלה תאפשר שיפור של איכות החיים בעיר ותאפשר לנו להתמודד עם כל אתגר ביטחוני או חברתי אליו נידרש, ולכן אין לי ספק שהקמת בסיסי הפעלה ,גם כאן וגם בבאר שבע צפון מהווה אבן דרך נוספת בתהליך המתמיד של שיפור ביטחון התושבים."​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW