אירוע חמור: המציאו סיפור על אונס בבאר שבע ועוררו בהלה

ביממה האחרונה הופץ פוסט, על פיו כביכול סטודנטית נאנסה בדרך מצדה. זמן קצר לפני שתושבים יצאו להפגין על אובדן הביטחון בעיר, התברר כי מדובר בפייק ניוז מהסוג המזיק ביותר
send whatsapp messsage send FB messsage
הפוסט שעורר בהלה בבאר שבע - פייק ניוז (צילום מסך)

מקומם: סכסוך שכנים עומד ככל הנראה מאחורי פוסט שהופץ ברשתות החברתיות, על פיו כביכול סטודנטית נאנסה בדרך מצדה - ואיש לא שמע את זעקותיה בשל מוזיקה רועשת. מפיצי הפוסט טענו כי התקשורת התעלמה מהמקרה בכוונה וכי המשטרה לא טיפלה בו. היום הייתה אמורה להתקיים הפגנה סמוך למרכז המורים בבאר שבע, כנד אובדן הביטחון של הנשים בעיר.

מתברר כי ביממה האחרונה המשטרה לא רק שלא התעלמה, אלא ניהלה חקירה מעמיקה וזימנה לא מעט ממשתפי הפוסט לתשאול, בעקבות המידע החמור לכאורה שעלה ממנו. צריך לזכור: ביחד עם המטלות הרבות העומס הבלתי רגיל המוטל של משטרת ישראל, היא מקיימת קשב למידע המשותף ברשתות החברתיות, גם בימי מתיחות, כמו היום, בו אירע פיגוע בעיר תל אביב ובמערכת הביטחון התרעות על ניסיונות לפגע. 

''כסטודנטית שמתגוררת בבאר שבע, הפסט עורר בי בהלה ושקלתי ללכת להפגנה הערב. אני בהלם מהידיעה כי מדובר בפוסט שקרי. זה מזיק, זה מעורר בהלה כשגם כך אנחנו בימים של מתיחות. הפוסט רץ בקבוצות של סטודנטים, אני אישית לא מכיר את המעורבים'', אומרת ב', ששיתפה את הפוסט.  ''לעשות דבר כזה - זה הכי מזיק לנו, למאבק שלנו על ביטחון בעיר. אני מקווה שמי שעשה דבר כזה, ייתן את הדין''.

הפצת ידיעות כזב - פייק ניוז, מזיקה. יש הבדל בין עדות ראיה ראשונית, מידע ראשוני לע אירוע - לבין פרסום ידיעה שקרית, שעוררה בהלה.

לחדשות באר שבע והנגב נודע, כי חלק ממפיצי הידיעה זומנו לחקירה וכי במשטרה רואים בחומרה הפצה של ידיעות כזב. 

ח''כ אלמוג כהן: ''מדובר בעלילת דם. אני מודה למשטרת באר שבע על המענה המהיר והבהרת המצב על אף ריבוי האירועים והעומס''

ח''כ אלמוג כהן אומר הערב: דדמיד כשהתוודעתי להודעה שרצה ברחבי הוואטסאפ אודות האונס החמור ביותר כביכול, פניתי לקצינים בכירים במחוז דרום''.

''התמונה התבהרה כאשר הם הסבירו לי כי לא היו דברים מעולם, אולם המעשה נותר חמור, רק מקטגוריה שונה- הפצת פייק ניוז.
מדובר בעלילת דם שיכלה לפגוע אנושות במוניטין העיר באר שבע וביטחון קהילת הסטודנטים והסטודנטיות בעיר, שמשמשת כחלק בלתי נפרד ממרקם העיר ואשר נשמור עליהם מכל משמר''.

''אני מודה למשטרת באר שבע על המענה המהיר והבהרת המצב על אף ריבוי האירועים והעומס''.

''השבוע העלינו את שכר השוטרים ששומרים עלינו יום ולילה, על מנת שהביטחון האישי בנגב ובבאר שבע יישמר וישתפר''.
​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW