מסתמן: רשימה ערבית תתמודד למועצת העיר באר שבע

בבאר שבע חיים כ-4,000 תושבים ערבים והיא המרכז המנהלתי של כל יישובי המרחב, אך לאוכלוסיה הערבית אין ייצוג במועצת העיר. מסתמן כי רשימה ערבית תתמודד בבחירות המתקרבות
send whatsapp messsage send FB messsage
מועצת העיר באר שבע (צילום: דני בלר)

מסתמן כי רשימה ערבית תתמודד למועצת העיר באר שבע בבחירות המוניציפליות הקרובות. נכון לעכשיו, מתנהלים מגעים בין משפר אישים בולטים, אך אין הכרזה רשמית. בבאר שבע חיים למעלה מ-4,000 תושבים ערבים, בנוסף לרבים אחרים שלא עשו שינוי כתובת לעיר. בארשבע משמשת כמרכז תעסוקה ומחסר לכלל יישובי האיזור, בהם העיר הגדולה השניה במרחב, רהט וכל יישובי הפזורה. עם זאת, האוכלוסיה הערבית אינה מיוצגת במועצת העיר.

מפרטים שנודעו למערכת חדשות באר שבע והנגב, מספר אישים בולטים בציבור הערבי מנהלים משא ומתן להקמתרשימה ערבית שתתמודד למועצה ותפעל לייצג את ענייני הציבור הערבי בבאר שבע - בין היתר לספק צרכי חינוך, תרבות ודת. 

''ייצוג הציבור הערבי במועצת העיר באר שבע חשוב ומי שלא מבין את החשיבות, אינו מבין את המרחב בו הוא מתגורר'', אומר עורך הדין שאחדה אבן ברי, מהאישים הבולטים בציבור הערבי בבאר שבע. ''הציבור הערבי מהווה חלק בלתי נפרד מהעיר - מתגורר בה, עובד בה, לומד בה, מתפרנס ממנה ומפרנס אותה. הוא מיוצג בכל שדרות העשייה: רופאים, אנשי סיעוד, עורכי דין, אקדמאים, יזמים, מחנכים, סטודנטים, עובדים בכל המקצועות - ייצוגה של האוכלוסיה הערבית נראה לי משהו שאמור להיות מובן''.

עם התקרבות התאריך בו המועמדים יכריזו רשמית על התמודדותם, ייתכן כי לראשונה תתמודד רשימה ערבית, בבחירות שבמטיחות להיות מעניינות.