שב''כ הוכנס לפעולה בנגב: עצר 5 מיידי אבנים מהפזורה

המשטרה ושב״כ עצרו 5 תושבי הפזורה הבדואית שבנגב בחשד כי יידו אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכבישי הנגב, על רקע לאומני וממניע גזעני תוך סיכון חיי אדם. היום, א', הוגש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל

שב''כ נכנס לעניינים בנגב, בעקבות ריבוי מקרי פשיעה לאומנית על ידי אזרחים ישראלים. הותר לפרסם כי בפעילות משותפת של שוטרי מרחב הנגב ושירות הביטחון הכללי, במהלך חודש מאי 2023, נעצרו לחקירה חמישה צעירים, אזרחים ישראלים, תושבי הפזורה הבדואית "אבו מאדי", הצמודה לכביש 25 וסמוכה לישוב באר שבע. הצעירים נעצרו בחשד למעורבותם במספר אירועי יידוי אבנים ממניע גזעני ולאומני לעבר רכבים בכביש, וזאת במטרה לפגוע ביהודים.

ממצאי החקירה, שנוהלה על ידי השב״כ, חוקרי ימ"ר נגב ותחנת ערוער, העלו כי הצעירים שנעצרו היו מעורבים במספר אירועים של יידוי אבנים לעבר רכבים פרטיים שחלפו על פני כביש 25 באזור צומת אבו תלול, בדרכם לבאר שבע. עוד עלה כי יידוי האבנים על ידי החוליה נעשה לאחר תצפית ואיתורם של רכבים המזוהים ככאלה המשמשים נוסעים שהינם יהודים. כתוצאה ממעשיהם, באורח נס, נגרם נזק בעיקר לרכבים ונפצעו שני אזרחים באופן קל, בהם אישה הרה. 

צילום: משטרת ישראל​​​​​​​

בחקירה עלה כי המניע למעשים הינו נקמה על רקע פרסומים שקריים ברשתות חברתיות אודות פעילות אכיפה של כוחות הביטחון למול מתפללים במסגד אלאקצא במהלך חודש רמאדן האחרון. 

עם תום חקירתם בשב"כ ובמרחב הנגב, הוגשו כנגד החמישה, כתבי אישום על ידי עו"ד אירה ויימן קריקון מפרקליטות מחוז דרום, המייחס לנאשמים עבירות של  יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה; חבלה במזיד בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ושיבוש מהלכי משפט בנוסף יוחסו לשלושה מהצעירים גם עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמיר ותקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעי. 

לאחרונה, במהלך מרץ 2023, נעצרה חוליית מידיי אבנים קטינים, אשר בעניינם הוגש כתב אישום חמור בגין עבירות של יידוי אבנים לעבר אוטובוסים שחלפו על פני כביש 31 בסמוך לצומת שוקת. 

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור, ויפעלו לסכל כל פעילות שכזו ולמיצוי הדין עם המבקשים לפגוע בביטחון הציבור בישראל.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד בדר מאדי (21), אדם מאדי (21) היאב אבו מאדי (18) וסאנד אבו מאדי (18) מאעצם וכתב אישום נוסף לבית המשפט המחוזי לנוער נגד נאשם קטין בגין עבירות ממניע גזעני ולחלקם אף יוחס מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, זאת לאחר שיידו אבנים לעבר מכוניות נוסעות.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C