רב העיר באר שבע בדרך לבג''ץ: מתנגד לדחיית הבחירות לחודש מרץ

בעקבות החלטה לדחות את הבחירות לתפקיד הראשון לציון בכחצי שנה, בא כוחו של הרב כותב: ''דחיית הבחירות למועד אשר נח לגורמים כאלה ואחרים, אשר להם אינטרסים בבחירת הרבנים הראשיים, מהווים עוול כפול ומכופל''
send whatsapp messsage send FB messsage
רב העיר באר שבע, ר' יהודה דרעי (צילום: דרומי דתי)

רב העיר באר שבע, רבי יהודה דרעי, מתנגד לתהליך דחיית הבחירות לרבנות הראשית לישראל בכחצי שנה. במכתב ששיגר עורך הדין ויטלי בכלי, המייצג את הרב , נטען כי אין לדחות את תהליך הבחירות לרבנות ולהותיר את המועד  המקורי לבחירות  - חודש אב, אוגוסט הקרוב. נטען כי מדובר בעוול לרב דרעי בפרט ולציבור בכלל.

"דחיית הבחירות למועד אשר נח לגורמים כאלה ואחרים, אשר להם אינטרסים בבחירת הרבנים הראשיים, מהווים עוול כפול ומכופל הן עוול פרטי למרשי בשל הקטנת סיכויו כמפורט לעיל, והן עוול ציבורי לציבור הנושא עיניו למוסד הרבנות אשר אינו מודע למתחולל מאחורי הקלעים ולסיכויים לבחירת רב אשר גורמים פוליטיים הטו את הכף לזכותו באמצעות שורת תעלולים משפטיים ופוליטיים ואשר התאמתו הרוחנית וההלכתית מוטלת בספק", נטען במכתב.

עורך דינו של הרב דרעי דורש: "מן הדין והצדק להיענות לבקשת מרשי שלא לדחות את מועד הבחירות לרבנים הראשיים ולאור הנ"ל, הנכם מתבקשים להודיע כי הבחירות תתקיימנה במועדן כקבוע בחוק, ללא כל דחייה אשר תביא לשיבוש וזיהום הליכי הבחירות".

עורך דינו של דרעי אף מאיים בעתירה לבג"צ: "מרשי שוקל את צעדיו, ובכללם השימוש בכל כלי משפטי אפשרי על מנת לתקן את העוול הצפוי לו כתוצאה מדחיית הבחירות. אין באמור לעיל כדי למצות את טענות מרשי בנושא, והוא שומר לעצמו את הזכות למצות כל זכות נוספת העומדת לו מכח הדין".

על פי הערכות שונות, הבחירות יתקיימו בחודש מרץ בשנה הבאה ובבאר שבע עשויים להתמנות שני רבנים ראשיים - ספרדי ואשכנזי,  כפי שהיה מראשית דרכה של באר־שבע, בה שירתו משך שנים רבות הרב הראשי האשכנזי אליהו כ"ץ (35 שנה) והרב הראשי הספרדי מישאל דאהן (שכיהן כמעט 38 כרבה הספרדי של באר שבע) זכרונם לברכה. הרב יהודה דרעי יבל''א מכהן בהסכמת כלל הזרמים כרב הראשי של באר־שבע.

קראו עוד:
קרב רב: המירוץ לבחירת רב העיר באר שבע

טלטלה: מסתמן כי בחירת הרב הראשי תידחה ושני רבני עיר יכהנו בב''ש​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C