אבל באופקים: סמ'''ר אוהד דהן ז''ל, נהרג באירוע הטרור בגבול מצרים

 בשעות הצהריים, במהלך סריקות אחר המחבל שהרג את ליה בן נון ז''ל ולוחם צה''ל נוסף, זיהה כוח צה"ל את המחבל בשטח ישראל, במקום התפתחו חילופי אש
send whatsapp messsage send FB messsage
סמל-ראשון אוהד דהן ז"ל נהרג במהלך חילופי האש עם המחבל. הלוחמים והמפקדים בכוח חתרו למגע, ירו והרגו את המחבל

אבל באופקים, עם הוודע נפילת אחד מבני העיר באירוע הטרור בגבול מצרים: צה''ל התיר לפרסם כי לוחם צה"ל, סמל-ראשון אוהד דהן ז"ל, תושב אופקים, נהרג במהלך חילופי אש עם מחבל במרחב חטיבת פארן.

 בשעות הצהריים, במהלך סריקות אחר המחבל שהרג את ליה בן נון ז"ל ולוחם צה"ל נוסף, זיהה כוח צה"ל את המחבל בשטח ישראל, במקום התפתחו חילופי אש.

סמל-ראשון אוהד דהן ז"ל נהרג במהלך חילופי האש עם המחבל. הלוחמים והמפקדים בכוח חתרו למגע, ירו והרגו את המחבל.

סמל-ראשון אוהד דהן ז"ל, בן 20 מאופקים, לוחם חי"ר גבולות בגדוד ברדלס. הלוחם הועלה בדרגתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

ראש עיריית אופקים, יצחק דנינו, ספד לו: ''העיר אופקים כולה אבלה וכואבת את נפילתו של לוחם צה"ל, סמ"ר אוהד דהן ז"ל, תושב העיר, במהלך חילופי אש בגבול מצרים היום.  אוהד היה חלק מהכוח שפעל לאתר את המחבל שרצח שני חיילים, לחתור באומץ רב למגע ולחסל אותו. 

למרבה הצער, במהלך חילופי האש נפגע אוהד ונהרג.

עם קבלת הבשורה המרה יצאו צוותים מטעם המחלקה לשירותים קהילתיים וצוותים מטעם מינהל החינוך, לבית המשפחה והם עומדים לרשותה ככל שיידרש בשעות קשות אלה. בשם כל תושבי העיר אני שולח תנחומים למשפחת דהן היקרה, להורים, איתן ואירה, ולאחים, להב ושוהם. שלא תדעו עוד צער ומן השמיים תנוחמו. יהי זכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים''.

למרות השבת, תושבים רבים באופקים שמעו את הבשורה הקשה. מיכאל פרי כתב: ''אופקים כולה אבלה וכואבת את נפילתו של לוחם צה"ל, סמ"ר אוהד דהן ז״ל, תושב העיר, במהלך חילופי אש בגבול מצרים.  אוהד היקר פעל באומץ לב לאתר את המחבל המצרי שהרג שני לוחמים, לחתור למגע ולחסל אותו. עם קבלת הבשורה המרה יצאו צוותים מטעם המחלקה לשירותים קהילתיים ומינהל החינוך לבית המשפחה, והם עומדים לרשותה ככל שיידרש בשעות קשות אלו. בשם כל תושבי העיר אנו שולחים תנחומים להורים, איתן ואירה, לאחים להב ושוהם, ולכל בני המשפחה.
יהי זכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים''.

אירית שלום אסרף, אשר הכירה את החייל ואת משפחתו, אמרה: ''ברוך דיין האמת, כמה עצוב לי באופן אישי בהכרותי את החייל אוהד דהן ז"ל לפני גיוסו ואחרי לצהל, ילד מדהים ,יפה תואר, ענו בן למשפחה מדהימה ואיכותית, כולי ולבי עם משפחת דהן איתן ורעייתו וכמובן האחים, משתתף בצער וכאב רב על מותו הבלתי נתפס ,כולי צמרמורת וכאב , משפחת דהן, תהיו חזקים ואיתנים ,השם ישמור וינחם אתכם על האבדה הקשה שלכם, ממני שלום אסרף וכל בית ישראל. יהי זכרו ברוך''.

ח״כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית), בן עירו של דהן ז''ל, אומר בתגובה: אני כואב את נפילתם של הלוחמים בתקרית החמורה לפנות בוקר בגבול מצרים. אחד הלוחמים שנפלו הוא אוהד דהן ז״ל, בן עירי אופקים.  אני מכיר מקרוב את משפחת דהן ואת אביו של אוהד, איתן. מדובר במשפחה ציונית, אוהבת העם והארץ, אשר גידלה את אוהד על ערכים אלו. אוהד חתר למגע באומץ לב ונחישות ולחם אל מול המחבל הארור תוך הצלת חיי חבריו.  בשעה קשה זו, אני שולח חיזוקים למשפחות הנופלים.

הברחות הסמים הן מכת מדינה ועורק החיים הפיננסי של ארגוני הפשיעה, כאשר מפעם לפעם עולה תעוזת המבריחים עם רכבי שטח משוכללים, אמר״ל, נשקים וציוד מתקדם. הצבא חייב להתייחס להברחות הנשק כאל חדירת הגבול לכל דבר ועניין ולהרוג את המבריחים''.

אורי יצחק אילוז ז''ל (צילום רשתות חברתיות / דובר צה''ל)

הערב הותר לפרסום כי ההרוג השלישי באירוע הטרור הוא הוא סמ''ר אורי יצחק אילוז ז''ל מצפת.  לוחם צה"ל סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז"ל נהרג היום מירי מחבל בעת פעילות מבצעית שוטפת במרחב חטיבת פארן.

 מדובר צה"ל נמסר כי בשעות הבוקר המוקדמות, נהרגו לוחם צה"ל סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז"ל ולוחמת צה"ל, סמל ליה בן נון ז"ל מירי מחבל, בעת פעילות מבצעית שוטפת בעמדה צבאית במרחב חטיבת פארן בגבול מצרים.

סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז"ל, בן 20 מצפת, לוחם חי"ר גבולות בגדוד ברדלס. הלוחם הועלה בדרגתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

יהיה זכרם ברוך!