מחדל אבטחה? מחבל חדר לטנא עומרים, חלף על פני עשרות ילדים (תיעוד)

מחבל חדר ליישוב טנא עומרים, חלף על פני גן משחקים בו היו עשרות ילדים ונוטרל סמוך לבית הכנסת. ביישוב פועלת חברת אבטחה פרטית, אך מי שניטרל את המחבל היה אחד התושבים
send whatsapp messsage send FB messsage
המחבל חמוש בסכין, נכנס ללא הפרעה לתוך היישוב (מצלמת אבטחה)

מחבל חמוש בסכין חדר ליישוב טנא עומרים, הלך מאות מטרים, חלף על פני גן משחקים בו שהו עשרות ילדים ונוטרל על ידי אחד התושבים. על פי פרטים ראשוניים, עמדת השמירה לא הייתה מאויישת והשומר במקום היה בפטרול ביישוב. המחבל, שככל הנראה תצפת על המקום, זחל מתחת לשער ונכנס לא הפרעה לתוך היישוב.

וידאו: תיעוד חדירת המחבל (מצלמת אבטחה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

​​​​​​​

הוא הצליח להתהלך כמה מאות מטרים במקום, עד שהבחין בו אחד המתפללים בבית הכנסת, שחזר לתוך הבמנה ושאל אם מישהו חמוש. אחד מהמתפללים ניטרל את המחבל. כעת נבדקת האפשרות שהיה במקום מחדל אבטחתי. טנא עומרים מאובטח על ידי חברת שמירה פרטית. עובד חברת השמירה היה אמור לראות את החדירה במצלמות האבטחה ולחתור למגע.

המחבל, כך התברר מאוחר יותר, הוא עלאא קיסייה, בן 25 מדהריה. מתברר שצה''ל אינו מאבטח את היישוב ישירות, ומעביר את האבטחה לחברת פרטית, אך האחריות על ביטחון היישוב הוא על צה''ל.

ההתריה על החדירה התקבלה באפליקציית כומתה (צילום מסך)

מדובר צה"ל נמסרה התגובה הבאה: ''הופעלה התרעה לפני זמן קצר על חדירת מחבל ליישוב טנא עומרים שבחטיבת יהודה.
המחבל שחדר ניסה לדקור אזרח ונוטרל, אין נפגעים. כוחות נרחבים סורקים ביישוב. לפני מספר חודשים הוחלף מערך האבטחה ביישוב. במקום צה"ל (הגנת יישובים), מי שאמונה כרגע על השמירה ביישוב היא חברת שמירה פרטית''.

פרטי האירוע החמור הועברו לחקירת גורמי הביטחון.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C