10 נפגעים, בהם פצוע אנוש, מדליפת גז בעיר העתיקה

כוחות הצלה הוזעקו לחנות פיצה מחמצת במדרחוב הבאר שבעי, אחרי שככל הנראה אירעה במקום דליפת גז
send whatsapp messsage send FB messsage
 10 נפגעים, בהם פצוע אנוש, מדליפת גז בעיר העתיקה אמבולנסים בזירת האירוע (רשתות חברתיות)

על פי מידע ראשוני בלבד, לקוחות ששהו במקום נפגעו משאיפת גז. כוחות הצלה ומד''א במקום. הפרטים נבדקים. מתנדבים של איחוד הצלה חשו ברע ככל הנראה עקב שאיפת חומר רעיל במהלך ביצוע פעולות החייאה בבאר שבע.

וידאו מזירת האירוע (רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

ממד''א נמסר: ''בשעה 16:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על ככה"נ דליפת גז בבית עסק בבאר שבע. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-10 נפגעים ששאפו גז, בהם אחד במצב אנוש ו-9 במצב קל. גבר כבן 40 פונה במצב אנוש תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, גבר כבן 30 במצב קשה ו-7 במצב קל, לאחר ששאפו גז.

צוותי כיבוי והצלה מתחנת באר שבע יחד עם היחידה לחומרים מסוכנים של התחנה הוזנקו למקום האירוע. מפקד המשמרת רשף אריאל רווח שהגיע לזירת האירוע עם כלל הצוותים ביצע הערכת מצב ובתמונה ראשונית זיהה מספר נפגעים במקום ודליפה של חומר שאינו ידוע.

צילום: מתנאל בושרי / תיעוד מבצעי כיבוי והצלה

לוחמי האש החלו בהתמגנות עם ציוד ייעודי לכניסה לפיצרייה ובמקביל החלו לבצע ניטור בכל האזור בכדי לזהות את סוג החומר ואת המקור שלו.

מפקד המשמרת רשף אריאל רווח מסר: ''מיד עם הגיענו למקום זיהינו מספר נפגעים כאשר חלקם בתוך הפיצרייה וחלקם בחוץ ובדרגות פציעה שונות. התחלנו בפעולות ניטור וכבר בשלבים הראשונים זיהינו דליפה של גז בתוך החנות וערכים גם מחוצה לה.

צילום: מתנאל בושרי / תיעוד מבצעי כיבוי והצלה

חילקתי את הצוותים למספר משימות כאשר צוות אחד מבצע ניטור, צוות שני נכנס ממוגן עם ציוד ייעודי לחנות להגשת עזרה וצוות שלישי מבצע סגירה של מקורות האנרגיה. לאחר שסגרנו את מקור הגז לחנות ירדו הערכים ואנו מבצעים עדיין ניטור עד לירידה משמעותית של הערכים בתוך החנות ובסביבתה. יש לציין כי ניתנה הנחייה לפינוי כלל האזרחים מהמקום בכדי שלא יפגעו מהדליפה''.

כוחות כיבוי בזירת האירוע (צילום: מתנאל בושרי / תיעוד מבצעי כיבוי והצלה)
​​​​​​​
​​​​​​​