אימה בשכונת הפארק: ''גנבו לי את הרכב - פעמיים באותו שבוע''

הדר, תושבת השכונה, רותחת מזעם: ''זה מצב הזוי. אנחנו משלמים היטל ביטחון וכל ערב נגנבות פה מכוניות, בכל השכונה. הפכנו למגרש המכוניות של שגב שלום - וגם משלמים בגלל זה מעלים לנו דמי ביטוח. הזוי ומכעיס''
send whatsapp messsage send FB messsage
הרחוב ממנו נגנב הרכב (צילום סלולרי)

''פעמיים בשבוע גנבו לנו את הרכב. זה פשוט מצב הזוי. על מה אנחנו בדיוק משלמים היטל שמירה. איפה המשטרה, איפה בן גביר, איפה הסיירת'', אורמת הדר, תושבת שכונת הפארק, שרכבה נגנב פעמיים השבוע. ''בפעם הראשונה הרכב שלנו, מסוג יונדאי קונה, נגנב בשלישי. בזכות מערכת איתוראן הוא נמצא בשגב שלום. אתמול, מוצאי שבת, הוא נגנב שוב. לא האמנתי שזה קורה לנו. כל ערב יש פה גניבות רכב, לא רק מהבתים בחלק החיצוני, אלא מכל השכונה. זה הזוי ומכעיס''.


''לא רק לי גנבו: ביום שלישי גנבו כלי רכב לשני תושבים נוספים בשכונה וזה משהו שקורה פה על בסיס יומי. הפכנו למגרש המכוניות של שגב שלום... זה מצב חמור. מי שנגנב לו הרכב יותר מפעם אחת, מעלים לו את הפרמיה בביטוח. אז אני משלמת עכשיו גם פרמיה גבוהה יותר וגם היטל ביטחון. זה הזוי. איפה כל השמירה, המשטרה, הסיירות?''.

''לא רק לי גנבו את הרכב: ביום שלישי גנבו כלי רכב לשני תושבים נוספים בשכונה וזה משהו שקורה פה על בסיס יומי. הפכנו למגרש המכוניות של שגב שלום. מבחינתנו, כמשפחה, זה לשבש ימי עבודה: ביום שלישי הייתי במשטרה ועכשיו בעלי נמצא בתחנה להגיש תלונה. זה מצב חמור. מה שקורה, הוא כי מי שנגנב לו הרכב יותר מפעם אחת, מעלים לו את הפרמיה בביטוח. אז אני משלמת עכשיו גם פרמיה גבוהה יותר וגם היטל ביטחון. זה הזוי. איפה כל השמירה, המשטרה, הסיירות. על מה בדיוק אנחנו משלמים היטל שמירה?''.

עליה ניכרת בהיקף גניבות הרכב בבאר שבע

על פי מידע משטרתי, שפוענח על ידי אתר מדלן, שכונת פארק הנחל מדורגת במקום השביעי מבחינת עבירות רכוש, עם 678 מקרים בשנה. מעליה, שרונה בתל אביב, מרכז העיר בפתח תקווה, שכונה ד' בבאר שבע, לב תל אביב, הדר הכרמל ובצמרת טבלת הגניבות - נווה שאנן בתל אביב. 

בנושא גניבות רכב, מככבות דווקא שכונה ג' (103 מקרים בשנה) ושכונה ד' (112 מקרים בשנה). בנושא עבירות מין - מככבות בצמרת הטבלה 3 שכונות בבאר שבע: שכונה ו' עם 12 מקרים בשנה, שכונה ג' עם 15 מקרים בשנה ובצמרת בטבלה הארצית שכונה ד' עם 18 מקרים. 

על פי נתוני המשטרה, חלה עליה תלולה בהיקף גניבות הרכב בבאר שבע: בשנת 2021 הוגשו בבאר שבע 733 תלונות על גניבת כלי רכב. בשנת 2022 - 1,011, עליה תולנה של 38 אחוזים. גם כאשר משווים את הנתון הזמין ל-2023 (הרבעון הראשון), בהשוואה ל2022, רואים עליה ניכרת: 19 אחוזים (מ-237 ל-282 מקרים ברבעון הראשון). ​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C