בעקבות ירי הרקטות והתגובה הרופסת: עוצמה יהודית נעדרת מהכנסת

בדרך למשבר קואליציוני? בעקבות ירי כ-100 רקטות מעזה והתגובה הרופסת של הממשלה - חברי עוצמה יהודית מחרימים את ההצבעות בכנסת. הליכוד: ''השר בן גביר לא חייב להישאר בממשלה''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ אלמוג כהן הקים לשכה פרלמנטרית בשדרות (צילום: דוברות אלמוג כהן)

שוב כבתסריט חוזר עברו הלילה תושבי עוטף עזה ויישובי הדרום לילה ללא שינה ,הרבה חרדה ,ועוד יותר תיסכול על שספגו 104 רקטות מעזה והתגובה לדבריהם כפי שהייתה מאז ומעולם מינורית ולא מרתיע.

ראש העיר שדרות אלון דוידי
שדומה שכבר שבע הבטחות של הממשלה אמר היום (רביעי) לתקשורת: "אנחנו נמצאים בהרפתקה  כל כמה חודשים מתרחשת מלחמה בעוטף עזה ובשדרות והממשלה מאמצת מדיניות שבה היא נותנת חיסיון למחבלים וראשי החמאס והגיאד האיסלאמי .זו מדיניות רופסת וטעות חמורה של הממשלה שנשלם עליה בקייץ . הזוי לראות שהם יורים כדי להרוג אותנו והממשלה כובלת את היידים של צה"ל ולא מאפשרת לפגוע במחבלים עצמם. זה מרגיש כאילו מישהו נתן הבטחה מתחת לשולחן לראשי ארגוני הטרור שלא יפגעו בהם".

ראש מועצת שדות נגב תמיר עידן, חבר ליכוד: "ממשלת הימין על מלא שרובנו באיזור ייחלנו לה עושה את כל הטעויות האפשריות  אני רוצה לראות חצי טיל שיוצא לתל אביב וזה עובר ככה . המשוואה הפכה להיות שמותר להם לירות מתי שהם רוצים .אני איש ימין והפכו את האזרחים פה לסוג ב".

ואילו בקואליצייה יש משבר סיעת עוצמה יהודית מחרימה את ההצבעות היום בכנסת לא תגיע תקיים ישיבת סיעה בעיר המוכה שדרות והחשש שבהצבעה במליאה לקואליציה לא יהיה רוב. ח"כ אלמוג כהן  (עוצמה יהודית) תושב אופקים אמר לחדשות בארשבע והנגב: "תושבי העוטף אינם הפקר דין העוטף כדין תל אביב .התגובה הרופסת של צה"ל בוודאות מזמינה את הסבב הבא שימשיך ויפגע בחיי ילדינו ובמרקם החיים התקין של תושבי העוטף והדרום אשר שמו מבטחם בנו . לא אאפשר בשום פנים ואופן את הפיכת חלוצי הנגב והדרום לתושבים סוג ב'. החלטתי אני וחברי לסיעה לא להגיע היום לכנסת להצבעות ואף אמשוך את הצעת החוק שלי שאמורה לעלות היום להצבעה במליאה".

וידאו: הצהרת השר בן גביר (צילום סלולרי)


בליכוד אומרים בתגובה על החלטתו ש השר בן גביר להחרים את ההצבעות במליאת הכנסת: ''ראש הממשלה, שר הביטחון , צה״ל וגורמי הביטחון הם שמנהלים את האירועים הביטחוניים הרגישים והמורכבים שעימם מדינת ישראל מתמודדת. ראש הממשלה הוא שמחליט מיהם הגורמים הרלוונטיים בדיונים. אם הדבר אינו מקובל על השר בן גביר הוא אינו חייב להישאר בממשלה''.

השר לביטחון לאומי, בן גביר, הנמצא כעת בשדרות עם חברי סיעתו, בתגובה: "אם ראש הממשלה לא רוצה ממשלת ימין, הוא מוזמן לפטר אותנו. לא נגיע להצבעות בכנסת עד שראש הממשלה יפנים ויבין שאנחנו רוצים ממשלת ימין מלא מלא, ושאנחנו חלק בלתי נפרד מהדיונים וחלק ממימוש המדיניות הבטחונית של ממשלת ישראל".

​​​​​​​הערב אמורה להיערך הפגנה בשדרות, בשעה 19:00, בעקבות האירועים האחרונים.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C