מצוקה נוראית: למאות ילדים בנגב אין מיטה לישון עליה

עמותת ''תן גב'' דאגה למיטות ל-457 ילדים בדרום. סגן ראש עיריית באר שבע גדי מזוז: ''אני מקבל בקשות לא מעטות לצערנו הרב ממשפחות שבביתן מיטות שבורות''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by hosny salah from Pixabay

מצוקה נוראית: מאות ילדים בנגב ישנים על מיטות שבורות או שאין בביתם מיטות כלל, בשל היעדר יכולת כלכלית מצד ההורים לדאוג לכך.

עמותת תן גב יצאה לאחרונה במבצע התרמה רחב היקף לתרומת מיטות בקמפיין "מיטה לכל ילד "זה בעקבות  ממצאי בדיקה שהעלתה מחסור ארצי עצום של כ-15,000 מיטות לילדים ברחבי ישראל.


סגן ראש עיריית באר שבע, גדי מזוז: ''אני מקבל בקשות לא מעטות לצערנו הרב ממשפחות שבביתם מיטות שבורות ולא יציבות או שאין להם מספיק מיטות עבור כל ילדי המשפחה''
במסגרת הקמפיין נתרמו כ-1,278 מיטות ברחבי הארץ, כאשר באזור הדרום בלבד נתרמו 457 מיטות לציין כי המיטות מיועדות עבור ילדים הישנים בתנאים לא מתאימים, על ספות  מזרנים בלויים וישנים או אף על הריצפה,או במקרים שילדים החולקים מיטה עם ההורים או האחים עד גיל מבוגר. העמותה עובדת עם לשכות הרווחה ברחבי הארץ.

סגן ראש עיריית באר שבע מחזיק תיק הרווחה, גדי מזוז: ''אני מברך את העמותה שדואגת שילדי ישראל ישנו על מיטות תקינות  מסודרות ונקיות. אין ספק שיש צורך ביוזמה מבורכת זו. אני מקבל בקשות לא מעטות לצערנו הרב ממשפחות שבביתם מיטות שבורות  ולא יציבות או שאין להם מספיק מיטות עבור כל ילדי המשפחה . הספקת המיטות למשפחות מעלה את תחושת  הביטחון העצמי של הילד וכבוד המשפחה''.

מייסדות העמותה ,נעמי  בראונשטיין  ו-ויוי מן: "אנו רוצות להודות מקרב לב לתושבי הדרום ולכלל אזרחי ישראל  על שפתחו את ליבם ודאגו למיטות לילדי הדרום שעד היום נאלצו לישון בצורה לא ראויה ,לכל ילד מגיע מקום בטוח ונוח לישון בו ,ללא תלות במצבו הכלכלי קשה להבין עד כמה גדולה ההשפעה של מיטה על בריאותו הגופנית והנפשית של ילד.שינה רגועה ,רציפה ובריאה חיונית ביותר בשלבי הגדילה וההתפתחות ובעלת השפעה ישירה על מצבו החברתי,הלימודי.ואף על תפקודו היומיומי של הילד."