רצח רודף רצח בנגב, השר בן גביר ביקש מהמפכ''ל תוכנית עבודה

תוך 24 שעות ילד נורה למוות, אישה נשחטה והאלימות בנגב אינה פוסקת. השר בן גביר סיכם עם המפכ''ל על תוכנית עבודה ויקיימו דיונים בנושא
send whatsapp messsage send FB messsage

הנגב מדמם - ואין פתרון: תוך פחות מ-24 שעות נרצחו ילד בן 11, שנורה במהלך קטטה המונית וקרב יריות שנמשך שעות, לפנות בוקר אח שיסף את גרונה של אחותו ודקר אותה, קרבות ירי, אלימות קשה והמשטרה לא מצליחה להשליט סדר. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שוחח הבוקר עם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי בעקבות ריבוי מעשי הרצח במגזר הערבי בכלל ואירוע הירי ברהט בפרט.

בשיחה סיכמו השר והמפכ"ל כי המשטרה תיערך באופן מיידי להצגת תכניות עבודה למלחמה באלימות במגזר הערבי, עם אישור תקציב המדינה המעניק למשטרה תוספות תקציביות של שכר ויכולת גיוס של 3225 שוטרים במקביל ללוחמי המשמר הלאומי.


הנגב מדמם - ואין פתרון: תוך פחות מ-24 שעות נרצחו ילד בן 11, שנורה במהלך קטטה המונית וקרב יריות שנמשך שעות, לפנות בוקר אח שיסף את גרונה של אחותו ודקר אותה, הגיע לתחנת המשטרה ואמר: ''שחטתי אותה''


כמו כן סיכמו השר והמפכ"ל, כי המשטרה תתגבר באופן מיידי את כמות השוטרים ברהט. תשובים ברהט, מצידם, שואלים מדוע לא תוגברה כמות השוטרים ברהט, שכמו יישובים אחרים בנגב, חווה אלימות נוראית, עם קרבות ירי שנמשכים לעיתים שעות ונשמעים היטב ביישובי הלווין להבים, מיתר ועומר.

וידאו: זירת הירי בשכונה 5 ברהט. ניידות מחוץ לזירה, השוטרים אינם מצליחים לחדור את זירת הלחימה (צילומי רשתות ללא קרדיט)


אף כי אושרה הצעת חוק לטיפול בנשק הבלתי חוקי, בנגב עשרות אלפי פרטי אמל''ח, שנגנבים מבסיסי צה''ל, לפעמים מתחת לאפם של השומרים. 

יצויין, כי המפכ"ל הנחה כבר אמש לקיים דיון סטטוס בנושא תיקי הרצח ובפרט תיקי הרצח ברחוב הערבי.

השר בן גביר: "אירועי הרצח במגזר כואבים ומחייבים טיפול שורשי בפשע במגזר. היעדר המשילות היא הגדרת הבעיה, ולכן חייבים בהקדם משמר לאומי חזק, שיחד עם תוספת אלפי השוטרים והמשכורות שסיכמנו בתקציב, יעניק כוח משמעותי לטיפול בבעיה".