בת 28 נדקרה למוות - מקרה רצח שני בנגב תוך פחות מיממה

תושבת כסייפה הובאה למרפאה מקומית כשהיא חבולה וגרונה משוסף. אחיה נעצר כחשוד במעשה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

תוך פחות מיממה, מקרה רצח שני בחברה הערבית בנגב: אישה בת 28 הובאה למרפאה בערד כשגרונה משוסף והיא סובלת מחבלות שנגרמו מחפץ חד. גורמי רפואה קבעו את מותה. אתמול, שבת, נרצח ביריות ילד בן 11 ביישוב רהט, אחרי קרב יריות שנמשך לילה שלם, בין שתי משפחות מורחבות. ראש עיריית רהט, עטא אבו מדיגם, קרא להותיר את כוחות המשטרה בעיר מחשש למעשי נקמה.

מדובר ביממה מדממת במיוחד בחברה הבדואית. תושבים השמיעו באוזנינו תלונות, על כך שהם מרגישים מופקרים ולמעשה, ברחובות היישובים שולטות הכנופיות. ''לא משילות ולא כלום, המשטרה לא מצליחה להתמודד. לפרועים לא אכפת, מי שעומד ביניהם נרצח'', אומר תושב רהט על האירועים האחרונים. ''אנשים מפחדים, מעדיפים לא להתערב''. על פי הערכות שונות, בנגב עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים, ברובם נגנבו מבסיסי צה''ל.


מהמשטרה נמסר כי ''התקבל דיווח אודות אישה בת 26, תושבת כסייפה, אשר נמצאה ברכב כשהיא חבולה בגופה, ככל הנראה ממכות שנגרמו ע״י שימוש בחפץ חד. גורמי רפואה קבעו את מותה. כוחות משטרת ערד פתחו בחקירת נסיבות האירוע ועצרו לחקירה חשוד במעורבות באירוע (28, כסייפה). מפקד מרחב נגב, תת-ניצב נחשון נגלר, קיים הערכת מצב בזירת האירוע''.


שוטרי תחנת ערד פתחו הלילה בחקירת רצח אישה תושבת כסייפה, במסגרתה נעצר חשוד במעורבות באירוע וזאת לאחר שהגיע לתחנת המשטרה והוביל את השוטרים לזירת האירוע. על פי החשד האירוע על רקע חילול כבוד במשפחה. החשוד יובא היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע, בכוונת המשטרה לבקש את הארכת מעצרו.

גל האלימות בחברה הערבית אינו פוסק. על פי נתוני יוזמות אברהם,  49 ערבים קיפחו את חייהם בשנת 2023 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, מהם 45 אזרחים, 4 שאינם אזרחים. הנרצחת בכסייפה הינה האישה הערבייה השנייה שנרצחת מתחילת השנה.