''חוק החמץ מוחק ערכים יהודיים'', טוען עופר כרדי

חבר מועצת העיר באר שבע ויו''ר סיעת ש''ס, סבור שהיה עדיף אילו הציבור היה מבין את הנושא ללא צורך בחוק האוסר הכנסת חמץ לבית החולים בפסח
send whatsapp messsage send FB messsage
עופר כרדי (צילום ארכיון: משה פריאל)

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק זכויות החולה (תיקון מס' 13) (הסדרים לעניין מזון בבית חולים בחג הפסח), התשפ"ג–2023 של ח"כ אוריאל בוסו וקבוצת חברי כנסת. 48 חברי כנסת תמכו בהצעה לעומת 43 שהתנגדו.מוצע לקבוע כי מנהל בתי חולים יהיה רשאי לקבוע ההוראות בדבר הגבלה או איסור של הכנסת חמץ למבנה בית החולים, כולו או חלקו, הנדרשות לשם שמירת כשרות בחג הפסח. זאת לאחר ששקל חלופות אחרות ובהתחשב בזכויות המטופלים ובצורכיהם. 

זוכרים את עידית סילמן  חברת הכנסת  לשעבר כיום השרה להגנת הסביבה שגרמה לפירוק הממשלה הקודמת בהתעקשותה בסוגיית החמץ בפסח. היום (שלישי) היא הציגה במליאת הכנסת את הצעת חוק החמץ שאושר בתמיכת 48 חברי כנסת מול 43 שהתנגדו.
בדברים שנשאה אמרה:" אנחנו בסך הכל פועלים לשמירה על זהותה של מדינה יהודית."
ואילו יו"ר יש עתיד,ראש האופוזיציה אמר."ילדים בני 16 עכשיו יחשבו שזה מצחיק לזרוק,לחמניות בתוך בתי חולים ומשפחות יפסיקו לשמור על הפסח .
בפרקי אבות נאמר ,כל המחטיא את הרבים אין מספיקים בידו לעשות תשובה זה מה שאתם עושים עכשיו מחטיאים את הרבים.ואתם תגרמו לזה,שזה יהיה הרבה פחות פסח ואנשים פחות ישמרו חמץ כי אתם לא תכפו עלינו את היהדות."

עופר כראדי חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת  ש"ס, אומר כי  "פסח הוא חג יהודי שלא אוכלים בו חמץ ובתורה כתוב ואנו מצווים "לא יראה לך חמץ " ואם אתה כן רואה יש לך בעיה. לחלק מהחברה הישראלית יש בעייה עם זה אז עשו חוק''.


"הגענו לשיאים ומחלוקות שלא ידענו מעולם ולא ציפינו . מאז ומתמיד התרבות הישראלית ידעה להעריך ולכבד אחד את השני, היום הרבה אנשים בחברה הישראלית אבדו את הערכים את השורשים ואת הצביון היהודי .אני מאוכזב וחרד ממה שקורה''''נכון שבבית החולים סורוקה מאושפזים גם תושבי הנגב מהמגזר הבדואי . אני משוכנע ואני יודע שבראש המרכז הרפואי עומד מנהל עם רגישות ותובנות שמופקד בין השאר על הטיפול הפרטני .אני מניח שהוא ייצור הפרדה וינגיש לכל מאושפז את המזון המותאם לו בין אם הוא יהודי האוכל כשר או בין המגזר האוכל חמץ. חשוב להבין שברגע שמחוקקים, חוק זה נותן משמעויות נוספות כמו מחיקת הערכים היהודיים. עדיף לדעתי היה שהציבור היה מבין נושא זה ללא חוק כפי שהיה כל השנים בסבלנות וסובלנות."

עוד הוסיף והתייחס לשסע העמוק שנוצר בחברה הישראלית: "הגענו לשיאים ומחלוקות שלא ידענו מעולם ולא ציפינו . מאז ומתמיד התרבות הישראלית ידעה להעריך ולכבד אחד את השני, היום הרבה אנשים בחברה הישראלית אבדו את הערכים את השורשים ואת הצביון היהודי .אני מאוכזב וחרד ממה שקורה''.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C