''לא נסכים שיפגעו בילדים שלנו'': שביתת כיתות ז'-י''ב בבאר שבע

הנהגת ההורים העירונית ומועצת התלמידים, ביחד עם ההנהגה הארצית, משביתות את הלימודם ויערכו הפגנה בשעה 10:00 בבוקר, בקריית הממשלה
send whatsapp messsage send FB messsage
''לא נסכים שיפגעו בילדים שלנו'': שביתת כיתות ז'-י''ב בבאר שבע צילום המחשה: Image by WOKANDAPIX from Pixabay

שביתת תלמידים בבאר שבע, מחר, רביעי, במחאה על מתווה הבגרויות ל שר החינוך יואב קיש. הנגת ההורים העירונית, יחד עם הנהגת ההורים הארצית, יוצאים במחאה כנגד מה שהם מכנים ''פגיעה בילדים שלנו''. ''אנו קוראים לכל תלמידי ז' עד יב' להגיע ביום רביעי בשעה 10:00 לרחבת קריית הממשלה כאות מחאה על הפגיע בתלמידים'', נמסר בהודעה מטעם הנהגת ההורים העירונית ומועצת התלמידים העירונית.

''בעקבות הצגת מתווה הבגרויות החדש הנהגת ההורים הארצית קיבלה החלטה לא פשוטה לקיים שביתת מחאה'', נמסר הבוקר.

בעבר, שכבות י"א-י"ב נבחנו ב - 15-9 בחינות בגרות, בהתאם לתוכניותהבגרות במקצועות השונים. הציון נחלק ל-30% הערכה חלופית ברוב המקצועות, למעט מתמטיקה ו-70% בחינה חיצונית.


שני החלקים התבססו בעיקר על שינון חומר ובחינה בכתב. חלק ניכר מבתי הספר ביצעו גם את ההערכה החלופית על ידי מבחן מסכם. כלומר, התלמידים נבחנו בכתב על 100% מהחומר.


''בעקבות הצגת מתווה הבגרויות החדש הנהגת ההורים הארצית קיבלה החלטה לא פשוטה לקיים שביתת מחאה'', נמסר הבוקר''.
בתקופת הקורונה, בפעולה של משרד החינוך למען טובת התלמידים נקבעו 5 בגרויות חיצוניות )מתמטיקה, אנגלית, עברית, מקצוע בחירה ומקצוע מח"ר ו-3 בחינות פנימיות. אילוצי הקורונה הוכיחו כי אפשר להפחית את עומס הבחינות ולשלב יותר מיומנויות חיוניות לעתיד התלמידים, בהתאמה למדדים בינלאומיים כדוגמת ה-OECD. רבים מצוותי החינוך ראו בכך הזדמנות להכנסת שיטות למידה חדשניות, טכנולוגיה וכלים מתקדמים. מתווה הקורונה יסתיים כאשר שכבת י' הנוכחית תסיים את לימודיה בתיכון.

הרפורמה של יואב קיש תטיל עומס בלתי רגיל על התלמידים

רפורמת המח"ר התמקדה בלמידה משמעותית של מקצועות המח"ר (מורשת, חברה ורוח) דרך פיתוח מיומנויות רבות להן יזדקק התלמיד בחייו הבוגרים, והערכה חלופית (עבודת חקר, פרוייקט וכו'), במקום בחינת בגרות בכתב. הרפורמה החלה השנה ונגנזה מידית עם חילופי השרים. אמנם הרפורמה לא הייתה מושלמת, אך העמידה את טובת התלמיד בראש והייתה מאחוריה כוונה והבנה, שחשוב לשלב בתהליכי הלמידה מיומנויות וכישורים חיוניים לבוגרי מערכת החינוך כיום.

המתווה החדש מציע חזרה למה שהיה בעבר, בדרישה ל13-9- בגרויות חיצוניות, המתבססות בעיקר על שינון חומר ובחינות בכתב. ​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C