הקאמבק של אסי רחמים: יוביל תוכנית לקידום הכדורגל באפריקה

השוער המיתולוגי של הפועל באר שבע חוזר, כדי למלא תפקיד מרתק ובו תרומה אדירה: הוא יהיה ממובילי תוכנית לקידום הכדורגל ברואנדה
send whatsapp messsage send FB messsage
הקאמבק של אסי רחמים: יוביל תוכנית לקידום הכדורגל באפריקה אסי רחמים ונונו גומש ברואנדה (צילום: אלבום פרטי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אסי רחמים, השוער האגדי ולימים המנכ''ל של הפועל באר שבע עושה קאמבק, בתפקיד מרתק ובעל שליחות. הוא הודיע  כי ישמש כמנהל ספורטיבי במסגרת תכנית בינלאומית בשם "טוני", שחתמה על הסכם שותפות עם ממשלת רואנדה.

מטרת הפרויקט: לאתר ולפתח כשרונות כדורגל במדינה האפריקאית. "אני גאה להוביל מקצועית פרויקט פורץ דרך זה. אני מאמין שכאשר ספורט, חינוך, ערכים ומתן הזדמנות שווה מצטלבים - דברים טובים קורים. אין לי ספק שפרויקט הכדורגל של 'טוני' יהפוך לסיפור הצלחה גדול, וימומש בקרוב גם במדינות נוספות. אנו שואפים לבצע העברות כבר בחלון הקיץ הקרוב, מתוך מאגר השחקנים הגדול הקיים ברחבי אפריקה", כתב רחמים בהודעה רשמית.

בשלב ראשון של התכנית, ייטלו חלק 625 אלף ילדים ונוער וכ-4,500 מורי ספורט. באמצעות מערך שיעורי הספורט בבתי הספר, המורים יעבירו אימוני ספורט מותאמים כמו גם אימוני כדורגל מקצועני. מדובר בתכנית שנכתבה על ידי אנשי מקצוע בכירים מהאקדמיה של בנפיקה ליסבון, הידועה כאחת הטובות בעולם לפיתוח כשרונות. ביין היתר, גם כוכב העבר של נבחרת פורטוגל, נונו גומש, משמש כשגריר כבוד של הפרוייקט.