אוני' בן גוריון: ''אין אקדמיה ללא דמוקרטיה'', תושבת מחמישי

נגד הרפורמה החוקתית: סנאט אוניברסיטת בן גוריון מזהיר מפני המהפכה החוקתית ומאיימת להשבית את מוסד לזמן בלתי מוגבל, בשל מה שהיא מגדירה סכנה לדמוקרטיה והידרדרות למלחמת אחים
send whatsapp messsage send FB messsage
טןמחברסיטץ בן גוריון ובניין הסנאט ברקע (צילום: גוגל מפות)

לא רק העיריות בסכנה בעקבות המהמפכה החוקתית: אחרי שאתמול הודיע פורום ה-15 על השבתה בעקבות כוונת הממשלה להלאים את הארנונה ובכך לייתר את תפקידם של ראשי הערים, גם המוסדות להשכלה גבוהה מצטרפים למחאה.

סנאט אוניברסיטת בן גוריון אישר אתמול, ראשון, ברוב גדול, את השבתת המוסד, ביחד עם מוסדות להשכלה נוספים בישראל. סנאט אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הביעה תמיכה ב"מתווה העם" שהציע נשיא המדינה יצחק הרצוג, המבקש  להציע נתיב  הסדרה ליחסים החוקתיים בין הרשויות בישראל.


הסנאט רואה במתווה המוצע ''נקודת מוצא לדיון ציבורי ופוליטי היכול למנוע את הפגיעה החמורה בדמוקרטיה כפי שהיא באה לידי ביטוי בחקיקה המקודמת כעת על ידי הקואליציה וההידרדרות האפשרית למלחמת אחים. בחירתם של חברי הקואליציה לבטל במהירות ובבוטות את מתווה הנשיא מצביע על כוונותיהם הכוללות איום ממשי על המשך קיומה של מדינת ישראל ברוח  ערכי מגילת העצמאות''.


''אין אקדמיה חופשית ומשגשגת ללא דמוקרטיה ליברלית איתנה. הפגיעה במערכת המשפט תאפשר התערבות פוליטית בכל תחומי החיים האקדמיים: בחלוקת תקציבים, במינוי הנהלות, ביטול או צמצום החופש האקדמי, ובהתערבות בתכני הלימוד והמחקר''''אנו מבקשים ומבקשות להדגיש כי בחקיקה המקודמת ע"י הקואליציה יש סכנה ממשית לא רק לעתיד הדמוקרטיה בישראל, אלא גם לעתיד ההשכלה הגבוהה שהיא אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים והתרבותיים המשמעותיים של המדינה. אין אקדמיה חופשית ומשגשגת ללא דמוקרטיה ליברלית איתנה. הפגיעה במערכת המשפט תאפשר התערבות פוליטית בכל תחומי החיים האקדמיים: בחלוקת תקציבים, במינוי הנהלות, ביטול או צמצום החופש האקדמי, ובהתערבות בתכני הלימוד והמחקר''. 

על רקע הסכנות העומדות לפתחנו, סנאט אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הזמין את כלל קהילת האוניברסיטה להצטרף ליום השיבוש שיתקיים ביום חמישי, ''בו נביע את מחויבותנו לערכיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל ולחופש האקדמי שמכוחו אנו פועלים. 
סנאט האוניברסיטה קורא לוועד ראשי האוניברסיטאות ולכל המוסדות להשכלה גבוהה להצטרף ליום זה. בנוסף, סנאט האוניברסיטה קורא לוועד ראשי האוניברסיטאות ולכלל המוסדות להשכלה גבוהה להודיע שבמידה והחקיקה תימשך והצעות החוק הקשורות למערכת המשפט יובאו לקריאה שנייה ושלישית, תושבת, בלא הגבלת זמן, הפעילות במוסדות להשכלה גבוהה''.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK