השמיע שירים בעד נתניהו ונעצר. השופט שיחרר אותו ונזף במשטרה

אילן בוקובזה מבאר שבע נעצר אתמול בהפגנה אחרי שעמד עם מגפון ושר ''ביבי יא חביבי''. הובקר, שופט בית משפט השלום נזף במשטרה: ''זכות ההפגנה אינה שמורה רק לצד אחד של המתרס  הפוליטי''
send whatsapp messsage send FB messsage
בוקובזה מובל למעצר (צילום עצמי, באישור המצולם)

''עמדתי בצומת קרובה למשכן אמנויות הבמה, שרתי דרך המגפון שירי תמיכה בבינימין נתניהו בעוד נערכה הפגנה נגד הרפורמה. באו שוטרים, עצרו אותי ולקחו אותי למעצר. למחרת הביאו אותי לבית המשפט להארכת מעצר - והשופט גלגל את השוטרים מכל המדרגות. מה כבר עשיתי? אסור לתמוך בביבי?'', אומר אילן בוקר, תושב באר שבע ותומך ליכוד.

הוא נעצר בהפגנה נגד המהפכה המשפטית במוצאי שבת, אחרי שביום חמישי עמד במרחק מהכניסה לאוניברסיטת בן גוריון, בה התכנסה תהלוכת מחאה נגד הרפורמה המשפטית והשמיע מרמקול את השיר ''ביבי יא חביבי''. הוא רשם ברשתות שבמותאי שבת יביא ''הפתעה'', ולא שיער שזה יסתיים במעצר.

וידאו: תיעוד ההפגנה הראשונה והמעצר (צילום עצמי)

​​​​​​​

''ישר הגיע שוטר והזהיר אותי. במוצאי שבת חזרתי להפגין קרוב למשכן אמנויות הבמה, עמדתי עם מגפון לבד ושרתי ''ביבי יא חביבי'', הגיעו שוטרים ועצרו אותי'', מספר אילן בוקר. בבקשת הארכת המעצר, ציין בא כוח המשטרה ככי המפגין נחקר בתיק קודם והורחק ממפגינים והפגנות. ''הורחקתי כי ביום חמישי שוטר בא אליי רחוק מהאוניברסיטה והורה לי לא להתקרב. במואי שבת, בשעה 19:15, עמדתי ושרתי שירי תמיכה בביבי וקלחו אותי למעצר. ביליתי כל הלילה בתא, ישן על מיטת ברזל, מתפתל מכאבים''.


''ראוי היה שהמשיב לא היה נעצר ואם כבר נעצר ראוי לבקשה זו שלא היתה מוגשת. זכות ההפגנה אינה שמורה רק לצד אחד של המתרס  הפוליטי''

בבוקר הוא הובא לבית משפט השלום בבאר שבע. השופט שדן בתיק, כב' השופט רפאל ימיני, נזף במשטרה ושיחרר את אילן:  ''מעבר לעובדה, שהמבקשת לא טרחה לצרף לתיק החקירה את אותה הוראה חוקית שאותה  לכאורה המשיב הפר, ראוי היה שהמשיב לא היה נעצר ואם כבר נעצר ראוי לבקשה זו שלא היתה מוגשת. זכות ההפגנה אינה שמורה רק לצד אחד של המתרס  הפוליטי וזכות הכריזה בהפגנה אנה שמורה רק לאותו צד. לא מצאתי בחומר שלפניי שלכאורה נעברה עבירה. ועל כן הבקשה נדחית''.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ''ככל שמושמעת ביקורת שיפוטית היא נלמדת''.