בעלות חצי מיליארד ש': כל הפרטים על הכביש החדש שישדרג את הנגב

חברת נתיבי ישראל משלימה את הקמת נתיב התחבורה הציבורית על כביש 60 מצומת עומר ועד צומת חטיבת הנגב ובקרוב תושלם גם הסדרת הנת"צ כולו עד בסיס קרית המודיעין 
send whatsapp messsage send FB messsage
הנת''צ הראשון בדרום (צילום: חברת נתיבי ישראל)

חברת נתיבי ישראל נערכת לפתיחת מסלול הנת"צ הראשון בדרום, על כביש 60 בפרויקט שמטרתו להקל על משתמשי הדרך הנוסעים בתוואי זה, לקראת אכלוס בסיס קרית המודיעין.

בפרויקט, החברה הוסיפה לפני כחודשיים נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון לאורך של כ- 2.5 ק"מ מהכניסה למחלפון צפוני עומר עד צומת עומר ובשבועות הקרובים החברה תסיים את החלקים הנוספים בפרויקט: בפעימה הראשונה לאורך של 1.5 ק''מ נוספים עד צומת תל שבע יתווסף נתיב תחבורה ציבורית לשני הנתיבים בשני המסלולים. בפעימה השנייה החברה תסיים את החלק הנוסף בפרויקט - הסדרת נתיב תחבורה ציבורית לאורך 1.5 ק"מ נוספים מצומת תל שבע ועד צומת חטיבת הנגב באר שבע והפיכת הכביש לשלושה נתיבים + נתיב תחבורה ציבורית. 


''מאוד מספק לראות את הקמת נתיב התחבורה הציבורית, זאת בנוסף לנתיבים הקיימים, לראות את שדרוג כל תוואי הדרך ולדעת שעשרות אלפי החיילים שיאכלסו את הבסיס בקרוב, יזכו לנסיעה רציפה בדרכם לבסיס''פרט להסדרת נתיב תחבורה ציבורית, בחברה הקימו עמודי תאורת LED חדשים לאורך התוואי, שודרגו באמצעות מערכת רמזורים חדשה ארבעת הצמתים עומר, פארק הייטק עומר, צומת תל שבע וחטיבת הנגב, הוסדרו תחנות אוטובוס ומפרצים לירידה ועליה בטוחה בצמתים, בוצע פיתוח נופי והעתקת תשתיות ועוד. בנוסף, לאורך כל הפרויקט חברת נתיבי ישראל סללה לאורך הכביש שביל אופניים שיגיע בהמשך עד לבסיס קרית המודיעין המוקם בימים אלו ובכך לאפשר רכיבה רציפה מבאר שבע ועד לבסיס. 

על פי נתוני החברה, כיום ישנם כ-16 קווי אוטובוס סדירים באזור זה כשבשעות השיא מדובר בעשרות אוטובוסים לכל כיוון. הצפי עם פתיחת בסיס קרית המודיעין, כי היקף האוטובוסים לאורך כביש 60 יגדל משמעותית. 

נת''צ ראשון בדרום כביש 60. (צילום: חברת נתיבי ישראל)

חשוב לציין כי בימים אלו נמצאת החברה בעיצומו של הקמת מחלף מכביש 60 לכניסה לבסיס החדש, מול הישוב אום בטין, הקמת המחלף תאפשר לבטל את צומת הכניסה המרומזר לאום בטין. המטרה בהקמת המחלף היא שהאוטובוסים יוכלו להגיע ישירות לבסיס דרך המחלף ובכך לאפשר למשתמשי הדרך להמשיך בנסיעה ללא שום עיכובים בשל תנועת האוטובוסים וכניסתם ויציאתם אל ומהבסיס. 

המהנדס אביעד ביטון, סגן מנהל אגף פרויקטים דרום בחברת נתיבי ישראל: "לפני כשנתיים הכרזנו על תחילת ביצוע הפרויקט עם קבלת ההחלטה להקמת בסיס קרית המודיעין על כביש 60 במטרה לאפשר למשתמשי הדרך נסיעה רציפה ללא עיכובים לקראת איכלוס הבסיס.

מאוד מספק לראות את הקמת נתיב התחבורה הציבורית, זאת בנוסף לנתיבים הקיימים, לראות את שדרוג כל תוואי הדרך ולדעת שעשרות אלפי החיילים שיאכלסו את הבסיס בקרוב, יזכו לנסיעה רציפה בדרכם לבסיס.

זו בשורה חשובה שגם הנת''צ וגם המחלף יפתחו לתנועה לפני אכלוס הבסיס כדי לתת מענה תחבורתי יעיל  ,בתור יליד ותושב הדרום אני שמח לקחת חלק בפרויקט שישדרג את הנסיעה הרציפה לתושבי הדרום ולחיילי צה"ל". 
​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK