גל מעצרים לילי: סוכנים סמויים הפלילו 24 סוחרי סמים בנגב (תיעוד)

במשטרה מודים: יש פרוטקשן בבאר שבע - וחלק מהעצורים קשורים לסחיטת דמי חסות בעיר
send whatsapp messsage send FB messsage
עשרות עצורים בלילה אחד (צילום: משטרת ישראל)

שני סוכנים סמויים הביאו להפללת עשרות סוחרי סמים בנגב. המשטרה התירה לפרסם כי במהלך החודשים האחרונים היחידה המרכזית של מרחב נגב במחוז דרום הפעילה שני סוכנים סמויים שהביאו להפללה ומעצר של 24 חשודים תושבי הדרום והפזורה הבדואית בחשד לעבירות אלימות חמורות, סחיטת דמי חסות, סחר בסמים והחזקת נשק בניגוד לחוק. חלק מהעצורים קשורים לסחיטת דמי חסות בבאר שבע, כאשר המידע עלה בזמן החקירה על עבירות הסמים. 

וידאו: תיעוד המעצרים (צילום: משטרת ישראל)

במסגרת המאבק הנחוש והמתמשך שמנהל מחוז הדרום של משטרת ישראל נגד מחוללי פשיעה בתחום האמל"ח הבלתי חוקי, סחר בסמים וסחיטת דמי חסות, ניהלה בחודשים האחרונים ימ"ר נגב חקירה סמויה, במהלכה הוחדרו 2 סוכנים חשאים לתוך כנופיות פשע והצליחו לרכוש את אמונם של גורמים עבריינים ולאסוף ראיות לכאורה, וממצאים נגד 24 חשודים תושבי הדרום והפזורה הבדואית, מתוכם 5 יעדים של המשטרה ו-4 יעדים שהוגדרו בפעילות מסלול בטוח.

תיעוד עסקת סמים (צילום: משטרת ישראל)

במהלך ההפעלה, הסוכנים שוגרו ולווו על ידי מפעיליהם, תוך ביצוע עשרות עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת סמים מסוגים שונים וכן אקדח ורימון, בסיוע מעטפת מבצעית ומודיעינית ובליווי חוליית הסוכנים של משטרת ישראל. הפעלתם בוצעה בתא שטח מורכב, תוך שילוב יצירתיות ומגוון אמצעים, במטרה לצמצם את פעילותם של גורמים עבריינים הפוגעים בביטחון האזרחים, בדגש לחברה הערבית.

מעצר חשודים (צילום: משטרת ישראל)

היום לפנות בוקר, עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו כ -350 שוטרים בהובלת ימ"ר נגב ובסיוע שוטרי יס"מ נגב ולכיש, יחידת יואב, כלבנים דרום, מג"ב דרום, חטיבה טקטית, חטיבה לבט"פ, מתפ"א והיחידה האווירית על בתיהם של 24 החשודים באזור רהט, תל שבע, תארבין, ב"ש, ערד ואשדוד.

בתום החיפושים, החשודים נלקחו לחקירה בימ"ר נגב ובסיום חקירתם ככל שיידרש, יובאו היום בפני בימ"ש השלום בבאר שבע לדיון בבקשה להאריך את מעצרם. 

צילום: משטרת ישראל

תנ"צ נחשון נגלר, מפקד מרחב הנגב: ''מדובר בפעילות משמעותית, שנמשכה מספר חודשים, בהובלת היחידה המרכזית של מרחב נגב.  מרחב הנגב ישתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותו לצורך מיגור תופעות פשיעה ומוקדים עבריינים אשר פוגעים בכל רבדי החברה''.

''הפעלת סוכן והחדרתו לתוך קבוצות פשיעה בתחום הסמים והאלימות החמורה הינו כלי חיוני והכרחי לפעילות ממוקדת כנגד ראשי הפירמידה שמחוללים את הפשיעה באזור וזאת במסגרת פעילות רחבה שאנו מבצעים, על פי קו הפעולה המנחה של המרחב: "מעבר מהגנה להתקפה", כל זאת על מנת לייצר ולחזק את תחושת ביטחון לציבור, לשים ידינו על עבריינים ולמצות עימם את הדין''.


​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK