גל הפשיעה בנווה נוי: השכונה תקבל עדיפות בהתקנת מצלמות אבטחה

במסגרת דיוני וועדת הביטחון שנערכה היום, ראשון, נמסר כי השכונה תקבל עדיפות בהתקנת מצלמות האבטחה. המכשול: תשתיות תקשורת ישנות
send whatsapp messsage send FB messsage
מצלמות אבטחה בבאר שבע (צילום: עיריית באר שבע)

כדי להתמודד עם מכת הפשיעה, שכונת נווה נוי תתועדף בהתקנת מצלמות אבטחה. תושבים בנווה נוי מתלוננים, מזה זמן רב, על פעילות פלילית בשכונה, בין היתר של פריצות לבתים, גניבות כלי רכב וחלקי רכב. 

עם זאת, קיים מכשול בדרך לרישות שכונת נווה נוי במצלמות: התשתיות בשכונה ישנות והקנת מצלמות אבטחה דורשת סיבים אופטיים ונקודות חשמל וכעל כך, ההערכה כי התקנת המצלמות תיערך מספר שבועות.


חבר וועדת הביטחון יהודה בננו ביקש לדעת מהו תקציב הביטחון המדוייק ומהם סעיפי ההוצאה. עמית ריינגולד, אמר כי אינו זוכר הנתונים בעל פה. בננו הזכיר לו שהוא מבקש את הנתונים האלה מזה כחמישה חודשים

יהודה בננו, מארגון תושבים למען הנגב, חבר בוועדת הביטחון, אמר במהלך הדיון כי מנתונים קיבל לידיו, חלה עליה בפשיעה בשכונות נווה נוי, רמות וכלניות, ככל הנראה, בעקבות חיזוק פעולות הסיור והאכיפה בשכונות אחרות בעיר.

וידאו: באר שבע, רחוב עופרה חזה, גנבת רכב (צילום מצלמת אבטחה, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


חבר וועדת הביטחון יהודה בננו ביקש לדעת מהו תקציב הביטחון מהדוייק ומהם סעיפי ההוצאה. עמית ריינגולד, מנהל אגף מנהל לוגיסטיקה וחירום, אמר כי אינו זוכר הנתונים בעל פה. בננו הזכיר לו שהוא מבקש את הנתונים האלה מזה כחמישה חודשים. שמעון טובול אמר כי יביא את הנתונים תוך 10 ימים.

הנתונים של המשטרה לא משקרים: יש בעיית ביטחון בבאר שבע

על פי נתוני המשטרה, חלה עליה תלולה ברמת הפשיעה בבאר שבע: במהלך 2022 נגנבו 1011 כלי רכב בבאר שבע, לעומת 735 במהלך 2021. במהלך 2022 אירעו 368 פריצות לבתים, לעומת 273 ב-2021.

לא זו בלבד: תושבים שיצרו קשר עם המערכת, בשבועות האחרונים, סיפרו כי ספגו איומים, בגלל שהוציאו את ה''כביסה המלוכלכת'' החוצה ודיברו עם התקשורת על מכת הפשיעה בשכונות. ''היו לנו פריצות בשכונה, זה לא סוד. נכנסו לבתים, הכל מתועד. בא אליי בעל נכס בשכונה ואיים, התולנן שאני מוריד לו את ערך הנכס'', סיפר תושב בשכונה ותיקה. ''אצלנו קל יותר לפרוץ, במיוחד בטבעת החיצונית, אבל הגנבים כבר לא מפחדים להיכנס לתוך השכונה ולגנוב''.

אף אחד לא יודע את ההיקף האמיתי של הפשיעה בעיר: מדובר בנתון שמאוד רגש פוליטית - ולכאן ולכאן ועוד בימים סוערים אלה. אם עד לפני מספר שבועות אירועי פשיעה בבאר שבע היו מדובררים לפרטי פרטים, לאחרונה חלה דממת אלחוט, לכאורה כחלק ממדיניות חדשה של המשטרה. 

רק אתמול נגנבו רכב ברחוב עופרה חזה בשכונת כלניות וכלי רכב אחר במרכז גילת, אך על פי הערכות, מדי יום מתרחשים בבאר שבע עשרות מקרים של ניסיונות פריצה, גניבת חלקים ופריצות בפועל. ​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK