מחיר דמים: הסיכום העצוב של תאונות הדרכים בבאר שבע

עו''ד יניב יעקב מנכ''ל עמותת אור ירוק: ''בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים. בכל יום עוד משפחה מצטרפת למשפחת השכול. ילדים, אימהות ואבות, סבתות וסבים. משפחות שלמות שמתפרקות בגלל הקטל בכבישים''
send whatsapp messsage send FB messsage
תאונה ברחוב טוביהו, אחד הכבישים המסוכנים בבאר שבע (צילום סלולרי)

בבאר שבע נפגעו 323 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2022, מתוכם שלושה בני אדם נהרגו ו- 42 נפצעו באורח קשה  - כך עולה מסיכום השנה של עמותת אור ירוק, המבוססים על נתוני הרלב''ד.  עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "על שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב לאשר את התכנית הלאומית לבטיחות בדרכים שהוכנה בקדנציה הקודמת שלה כדי לצמצם את תאונות הדרכים בשיעור של "50%".

בישראל נהרגו 351 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2022 - כמעט הרוג אחד בכל יום בממוצע.

​​​​​​​שנת 2022 הייתה שנה קטלנית לכלל משתמשי הדרך - 108 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים כהולכי רגל, 79 בני אדם נהרגו כרוכבי אופנוע וקטנוע, 18 בני אדם נהרגו כשרכבו על אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים, 10 בני אדם  נהרגו כשרכבו על אופניים רגילים ו-49 נהגים צעירים עד גיל 24 מצאו את מותם בדרכים.

בנוסף, האוכלוסיות שבסיכון ממשיכות להיפגע: 25 ילדים בגילי 0-14 נהרגו בתאונות דרכים, 83 בני נוער וצעירים בגילי 15-24 נהרגו בתאונות דרכים, 113 בני אדם מהחברה הערבית נהרגו בתאונות דרכים ו-75 אזרחים ותיקים בני 65 ומעלה מצאו את מותם בשנה זו בתאונות דרכים.

עוד עולה מן הנתונים כי 127 מן ההרוגים בשנה זו נהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני. מעל ל-9,500 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בערים וביישובים בשנת 2022, מתוכם 1,466 נפצעו קשה.

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים. בכל יום עוד משפחה מצטרפת למשפחת השכול. ילדים, אימהות ואבות, סבתות וסבים. משפחות שלמות שמתפרקות בגלל הקטל בכבישים. בשנת 2022 ראינו את קבוצות הסיכון המרכזיות אשר ממשיכות להיפגע, זו תוצאה של הזנחה רבת שנים. כולנו מסתובבים ברחובות ובכבישים ומרגישים את חוסר הביטחון והחשש הגדול''.

''על שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב לאשר את התכנית הלאומית לבטיחות בדרכים שהוכנה בקדנציה הקודמת שלה, כדי לצמצם את ההרוגים בשיעור של 50%, כך גם נוכל לחסוך את הצער והכאב שהן מביאות על כולנו. הממשלה הנוכחית חייבת לשנות את סדרי העדיפויות ולהשקיע תקציבים בבטיחות בדרכים בדגש על פעילויות בקרב קבוצות הסיכון המרכזיות. במקביל יש לחזק את משטרת התנועה, ולהטמיע אמצעי אכיפה טכנולוגיים שיצילו חיים. רק יישום של תכנית אסטרטגית ארוכת שנים תשיב את ישראל למסלול של ירידה קבועה בתאונות הדרכים. זו האחריות והמחויבות של הממשלה וזה מה שהציבור דורש ממנה לבצע".

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK