אחות מבאר שבע תקבל גמלה ותמשיך לעבוד - אחרי שלקתה ב''לונג קוביד''

האחות קיבלה פיצוי של 150,000 ש' וגמלה חודשית של 10,000 ש', אך תמשיך לעבוד. על פי תקנות חדשות בביטוח הלאומי, מי שחלו בקורונה וסובלים מתסמינים לטווח אורך, זכאים לגמלה
send whatsapp messsage send FB messsage
עו''ד שירי אלון. צילום: אלעד נסים

תקנות חדשות בביטוח הלאומי: פיצויים נכבדים לסובלים מתסמיני 'לונג קוביד', וממחלות נלוות - אחות בבית חולים, תושבת באר שבע, שנדבקה בקורונה במהלך עבודתה והפכה לנכה. קיבלה מהמל"ל פיצוי חד פעמי של יותר מ-150 אלף שקלים, ובנוסף מדי חודש בחודשו היא מקבלת גמלה של כ-10,000 שקלים, וזאת חרף העובדה, כי היא ממשיכה בעבודתה.


לאחרונה הכירו הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) בקשר הסיבתי בין מחלת הקורונה לבין התפרצות מחלות כרוניות כמו פיברומיאלגיה, מחלות פרקים, מחלת גרייבס (בלוטת התריס) ומחלות הנגרמות מקרישי דם, כמו פקקת ורידים


לדברי עו"ד שירי אלון, העוסקת במיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) ואשר ייצגה את האחות, מתוך המיליונים שלקו בקורונה בישראל וכביכול החלימו, נותרו עשרות אלפים עם נזקים בלתי הפיכים, שפגעו קשות בבריאותם ובתפקודם. רבים מהם מוסיפים, לדבריה, לסבול ממחלות ומתסמינים קשים, שזכו לשם "לונג קוביד" (LONG COVID) או במילים אחרות: פוסט קורונה מתמשכת.

לאחרונה הכירו הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) בקשר הסיבתי בין מחלת הקורונה לבין התפרצות מחלות כרוניות כמו פיברומיאלגיה, מחלות פרקים, מחלת גרייבס (בלוטת התריס) ומחלות הנגרמות מקרישי דם, כמו פקקת ורידים.

חלק מהנפגעים לקו במחלה במסגרת עבודתם, ולאחר שפנו למוסד לביטוח לאומי, מחלתם וסיבוכיה הוכרו כפגיעה בעבודה. לנפגעים רבים נקבעו אחוזי נכות משמעותיים, שזיכו אותם במענקים כספיים חד פעמיים ובגמלות חודשיות מכובדות. הסכומים, לדברי עו"ד אלון, מגיעים, במקרים מסוימים, למאות אלפים ואף למיליוני שקלים במצטבר.

עו"ד אלון מדגישה, כי נפגעי עבודה זכאים גם להחזרים כספיים עבור ההוצאות הרפואיות שנגרמות או שייגרמו להם בעתיד כתוצאה מנכותם – למשל, מימון טיפולים משקמים או החזרי הוצאות מלאים עבור משככי כאבים או קנאביס רפואי.

לדבריה, המל"ל מכיר בקורונה גם במסגרת נכות כללית, וזאת על סמך מספר רב של קריטריונים, הכוללים, בין השאר, את שיעור הנכות, הכנסת המבוטח, נכויות ומגבלות בריאותיות נוספות מהן סובל המבוטח ועוד.

המלצתה של עו"ד אלון לאנשים הסובלים מתסמיני לונג קוביד היא לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעות נזיקין (נזקי גוף ונפש), כדי לבחון אפשרות של הגשת תביעה למל"ל לקביעת נכות וקבלת פיצויים.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK