שני אחים מתל שבע נאשמים במכירת נשק לג'יהאד האסלאמי

הותר לפרסם כי שב''כ עצר אזרחים ישראלים תושבי תל שבע בחשד שביצעו סחר רחב היקף בתחמושת ואמל''ח לפעילי הג׳יהאד האסלאמי באיו''ש
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות שב''כ

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/מחוז דרום, במהלך חודש דצמבר 2022, נעצרו ע״י ימ״ס מג״ב דרום לחקירת שירות הביטחון הכללי אדם ומחמד אבו טהא, שני אחים, אזרחים ישראלים, תושבי תל שבע, ומג'די עמארנה, פלסטינאי, תושב הכפר יעבד הסמוך לג'נין, בחשד לסחר רחב היקף בתחמושת קליעית וחלקי אמל"ח.

בחקירת שב"כ עלה כי האחים רכשו את התחמושת בישראל ומכרו אותה באיו"ש לפעילי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני מהכפר יעבד. עוד עלה כי מדובר באספקת תחמושת בהיקפים משמעותיים, של כ-150,000 כדורים ומאות מחסניות לנשק מסוג M16, אשר הועברו כאמור לפעילי טרור באזור ג'נין.

עוד נחשף בחקירה כי האחים ביצעו עבירות ביטחון רבות של אספקת עשרות חלקי נשק לפעילי הטרור באזור ג'נין. כמו כן, מכרו השניים חלקי נשק גם לגורמים פליליים ברחבי הנגב.  בנוסף לעבירות הביטחון שבוצעו ע"י שני האחים, האחרונים ביצעו עבירות פליליות רבות, לרבות עבירות שונות בנשק.

עם תום חקירתם, הגישה היום עו"ד לימור אחרק -שנצר, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד שני האחים, אדם ומחמד אבו טהא, המייחסים להם עבירות של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור , מגע עם סוכן זר,  עבירות סחר בנשק (תחמושת וחלקי נשק), הובלת נשק (תחמושת וחלקי נשק), החזקת נשק (תחמושת וחלקי נשק) סיוע לכניסה וישיבה בישראל שלא כדין, הסעה שלא כדין ולאדם יוחסו גם עבירות כלכליות.  


עוד נחשף בחקירה כי האחים ביצעו עבירות ביטחון רבות של אספקת עשרות חלקי נשק לפעילי הטרור באזור ג'נין. כמו כן, מכרו השניים חלקי נשק גם לגורמים פליליים ברחבי הנגב.  בנוסף לעבירות הביטחון שבוצעו ע"י שני האחים, האחרונים ביצעו עבירות פליליות רבות, לרבות עבירות שונות בנשק

בבקשות המעצר עד תום שהוגשו במקביל ציינה עו"ד אחרק: " המשיב, אשר פגע בביטחון המדינה, יצר "קו חלוקה" של אמל"ח בין הגדה לישראל ללא כל מורא. אין המדובר באירוע חד פעמי, אלא בדרך פעולה שיטתית ורציפה לאורך תקופה שכללה קשר שוטף ואינטנסיבי ומפגשים רבים של המשיב עם פעילי הגא"פ, אשר ביקשו ממנו אמל"ח והוא הסכים ופעל באופן אקטיבי ולאורך זמן  והיה ממשיך בכך לולא נעצר''.

תל שבע, ארכיון (צילום: ד''ר אבישי טייכר)​​​​​​​

''המשיב הוכיח כי אינו בוחל בשום אמצעי על מנת לספק את צרכיו  הציף אמל"ח בגדה בהיקפים כה נרחבים, יצר הכנסות לארגון טרור, כאשר משך הזמן של הסחר מעיד על תופעה מאורגנת שמשתלבת עם האסטרטגיה של ארגון הטרור המאפשרת לו לקדם את מטרותיו במעשיו החמורים. המשיב המשיך במעשיו במודע גם לאחר שנודע לו כי הקשר בין תושבי ג'נין לגיהאד האיסלמי ובעצם הוכיח כי אם ישוחרר יש חשש ממשי שמא יפגע שוב בביטחון המדינה.  יוער כי המשיב גם לא בחל בלסייע בהכנסת פעילי הטרור לשטחי מדינת ישראל בלפחות שתי הזדמנויות''. כנגד מג'די עמארנה צפוי להיות מוגש כתב אישום בימים הקרובים בבית המשפט הצבאי בשומרון. 


ח''כ אלמוג כהן: ''ביישוב תל שבע (2 דקות מבאר שבע) שממנו יצאו המחבלים, מתגוררת אחותו של הארכי טרוריסט איסמעיל הנייה, אם מדינת ישראל מצפה שיצאו משם יונות שלום, אנחנו טועים ונשלם על כך מחיר כבד''.

''מדינת ישראל חייבת להתעשת, לטפל באויבים מתוכנו ולעשות שם סדר אחת ולתמיד. שטח ההפקר בנגב זלג כבר מזמן למרכז ועכשיו גם משת"פ עם הג'יהאד האסלאמי, בקצב הזה לא יהיה מנוס מלהכניס את הצבא ולעשות שם סדר''במסגרת החקירות עלה גם כי קיימים מעורבים נוספים, ועל כן בחודש ינואר 2023, נעצרו שני אזרחים ישראליים נוספים, חאלד אלאעסם ומ'ענם אלאעסם, תושבי הנגב אף הם, החשודים בעבירות אמל"ח במסגרת הפרשייה. כנגד השניים הוגשה היום, חמישי הצהרת תובע ובימים הקרובים צפוי להיות מוגש כנגדם כתב אישום.

''שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה יתרה את מעורבותם של אזרחי ישראל בפעילות ביטחונית, תוך מתן שירות וסיוע לארגוני טרור ופעיליהם, לרבות באספקת אמל"ח ותחמושת, אשר יש בה כדי לפגוע באופן ישיר וממשי בביטחון המדינה, ויפעלו לסכלה ולמצות את הדין עם המעורבים'', נמסר.

ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) הגיב הבוקר על הגשת כתב האישום: ''שנים שאני מתריע על כך מעל כל במה אפשרית ואף אתמול בועדה של ח"כ מיכאל ביטון התרעתי שוב על כך. ביישוב תל שבע (2 דק' מבאר שבע) שממנו יצאו המחבלים, מתגוררת אחותו של הארכי טרוריסט איסמעיל הנייה, אם מדינת ישראל מצפה שיצאו משם יונות שלום, אנחנו טועים ונשלם על כך מחיר כבד.

מדינת ישראל חייבת להתעשת, לטפל באויבים מתוכנו ולעשות שם סדר אחת ולתמיד. שטח ההפקר בנגב זלג כבר מזמן למרכז ועכשיו גם משת"פ עם הג'יהאד האסלאמי, בקצב הזה לא יהיה מנוס מלהכניס את הצבא ולעשות שם סדר.

אני מברך את משטרת ישראל והשב"כ על הסיכול החשוב והפעולה המוצלחת''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK